سرنا در راه قله سفینا را تحقیر کرد

Image caption سرنا یک روز پیشتر همراه با ونوس خواهر خود قهرمان مسابقات دو نفره شده بود

سرنا ویلیامز با تحمیل شکستی سنگین به دینارا سفینا، تنیس باز شماره سه جهان به مقام قهرمانی رقابت های تنیس زنان گرند اسلم آزاد استرالیا رسید.

در مسابقه ای که تنها 58 دقیقه طول کشید، ویلیامز 27 ساله دینارا سفینا را در دو ست پیاپی با نتایج 6-0 و 6-3 مغلوب کرد تا به دهمین عنوان قهرمانی گرند اسلم خود دست یابد و همچنین برای سومین بار در عمر حرفه ای خود در صدر رده بندی تنیس بازان زن جهان قرار گیرد.

ویلیامز که در ماه سپتامبر سال 2008 در مسابقات آزاد آمریکا قهرمان شد در فینال اولین تورنمنت عمده سال هم آسوده خاطر و مطمئن بود.

او برای پیروزی در ست اول به تنها 22 دقیقه نیاز داشت و کاری کرد که دینارا سفینا در هنگام گرفتن جایزه، خود را در مقایسه با سرنا "توپ جمع کن" خواند و از تماشاگران به دلیل عملکرد ضعیف عذرخواهی کرد.

سفینا که برای کسب اولین مقام قهرمانی گرند اسلم تلاش می کرد، بازی را با سه بار ارتکاب اشتباه پیاپی (double fault) آغاز کرد و بازی به اندازه ای یک طرفه شد که از زمان فینال این تورنمنت در سال 1962 بی سابقه بود؛ در آن سال مارگارت اسمیت جن لیهین را 6-0، 6-2 شکست داده بود.

سرنا ویلیامز که در سال های 2003، 2005 و 2007 قهرمان این تورنمنت شده بود، همچنین رکورد قهرمانی در سال های فرد خود در "آزاد استرالیا" را نیز حفظ کرد؛ او در سال 2007 و در شرایطی که به واسطه مصدومیت های متعدد پیشین این تورنمنت را خارج از جمع امید داران قهرمانی آغاز کرد، به فینال رسید و ماریا شراپووا را 6-1، 6-2 شکست داد.

شاراپووا سال گذشته شکست سال 2007 را با کسب مقام قهرمانی تلافی کرد اما به دلیل مصدومیت از ناحیه کتف در سال جاری قادر به دفاع از عنوان قهرمانی خود نبود و در این مسابقات شرکت نکرد.

سرنا ویلیامز با کسب این مقام قهرمانی 1.3 میلیون دلار کسب کرد و مجموع رقم جوایز کسب کرده از طریق شرکت در مسابقات تنیس را به 23.5 میلیون دلار رساند.

مطالب مرتبط