17:47 گرينويچ - چهارشنبه 04 فوريه 2009 - 16 بهمن 1387

ایران: ویزای بدمینتون‌بازان زن آمریکایی حاضر نمی‌شود

بدمینتون

سفر تیم بدمینتون زنان بخشی از تلاش آمریکا برای تقویت مبادلات فرهنگی با ایران بود

ایران می گوید ویزای اعضای تیم بدمینتون زنان آمریکا که قرار بود به ایران سفر کنند به موقع آماده نشده است.

حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است فرصت کافی برای انجام روند طولانی صدور ویزا پیش از آغاز مسابقات چهارده جانبه که جمعه آغاز می شود نبود.

مشخص نیست که فدراسیون بدمینتون ایران چه زمانی تیم زنان آمریکا را دعوت کرده، یا درخواست ویزا برای اعضای این تیم کی ارائه شده است.

ایران و آمریکا حدود سی سال است که روابط دیپلماتیک ندارند.

سفر ورزشی تیم زنان بدمینتون آمریکا به ایران بخشی از تلاش هایی بود که برای تقویت تبادلات فرهنگی با مردم ایران در جریان است.

وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه سفر این تیم را اعلام کرد و قرار بود اعضای تیم، روز چهارشنبه از دوبی به تهران سفر کنند.

با این حال آقای قشقاوی به خبرنگاران گفت که صدور ویزا فرآیندی زمان بر است و بنابراین امکان صدور ویزا برای اعضای تیم بدمینتون زنان آمریکا وجود نداشته است.

بنابراین به گفته آقای قشقایی این تیم در مسابقات شرکت نخواهد کرد.

با وجود اینکه پیش از این هم چند تیم ورزشی آمریکایی به ایران سفر کرده بودند، سیاست دولت جدید آمریکا که تلاش می کند با ایران گفتگوی مستقیم برقرار کند به این سفر اهمیتی ویژه بخشیده بود.

مقام های آمریکایی اظهار امیدواری کرده بودند که در ماه ژوئیه پذیرای تیم ملی بدمینتون ایران در کالیفرنیا باشند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.