لیکرز قصر 'پادشاه' را به آتش کشید

Image caption لامار اودوم در حمله و دفاع عاملی کلیدی بود

کوبی برایانت، ستاره تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز بیمار بود، در اثر آنفلوآنزا احساس تهوع می کرد، تب و لرز داشت و پزشکان تیم در نیمه مسابقه آب از دست رفته بدن او را با تزریق سرم جایگزین کردند؛ اما هیچ چیز نتوانست مانع آن شود که او اولین شکست خانگی را به کلیولند کاوالیرز، قوی ترین تیم حال حاضر کنفرانس شرق تحمیل کند.

برایانت، ارزشمندترین بازیکن فصل قبل رقابت های NBA، در 34 دقیقه حضور دربازی مقابل کلیولند 19 امتیاز کسب کرد تا با پیروزی 101-91 مقابل کلیولند جایگاه لیکرز را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی در فصل جاری تثبیت کند.

کلیولند کاوالیرز در ورزشگاه کویکن لونز آرینا (Quicken Loans Arena) در 23 بازی گذشته خود در فصل جاری بدون شکست بود اما در برابر هجوم بی امان بازیکنان لیکرز در نیمه دوم و در راس آنها لامار اودوم حتی "شاه" آنها هم مات شد.

لبرون جیمز که از سوی رسانه های آمریکایی "شاه جیمز" لقب گرفته هرچند 16 امتیاز کسب کرد، اما در به ثمر رساندن 15 پرتاب از 20 پرتاب خود ناموفق بود و شبی بد را پشت سر گذاشت.

در طرف دیگر میدان، لیکرز که برای آخرین بازی یک مجموعه مسابقه خارج از خانه پای به میدان گذاشته بود، از حمایت اراده کوبی و عملکرد استثنایی لامار اودوم بهره برد؛ اودوم 28 امتیاز و 17 ریباند کسب کرد و سهمی عمده در یورش لیکرز در کوارتر سوم داشت که لیکرز در این مقطع کلیولند را 31-16 شکست داد.

لیکرز در حالی این کوارتر را آغاز کرد که در پایان نیمه اول 10 امتیاز از میزبان خود عقب بود و این اختلاف در ثانیه های ابتدایی نیمه دوم به 12 امتیاز افزایش یافت، اما اودوم 15 امتیاز کسب کرد تا شرایط بطور کامل به سود لیکرز تغییر کند.

Image caption رویارویی کوبی برایانت و لبرون جیمز توجه زیادی را در رسانه ها برانگیخته بود

چشمگیرترین جنبه عملکرد لیکرز آن بود که این تیم در 19 دقیقه و 28 ثانیه پایانی بازی حتی یک توپ هم لو نداد؛ درک فیشر گارد راس این تیم هم که 28 دقیقه در زمین حضور داشت توانست رکورد خود در دقایقی که در زمین حضور داشته و توپ لو نداده را به 158 دقیقه (در پنج بازی گذشته) برساند.

این سومین بار در فصل جاری است که لیکرز موفق به قطع نوار موفقیت های پیاپی یکی از تیم های قدرتمند لیگ NBA شده است؛ این تیم در روز کریسمس بوستون رادر کسب بیستمین پیروزی پیاپی ناکام گذاشت و در اوایل هفته جاری هم بار دیگر نوار پیروزی های این تیم را پس از 12 پیروزی متوالی قطع کرد.

پیروزی مقابل لیکرز آخرین از مجموعه شش بازی خارج از خانه بود که در طی آن مینه سوتا، ممفیس، نیویورک، تورنتو و بوستون (مدافع عنوان قهرمانی) را نیز شکست دادند.

این پیروزی ها با وجود آن به دست آمد که لیکرز در شرایطی مشابه فصل قبل، اندرو باینام سنتر جوان و موثر خود را به دلیل مصدومیت زانو از دست داده و احتمال بازگشت او به زمین پیش از آغاز مرحله حذفی مشخص نیست.

همچنین در طی دو روز گذشته لیکرز ولادیمیر رادوانوویچ، فوروارد باتجربه خود را نیز در معامله ای روانه تیم شارلوت بابکتز کرد که این مسئله نیز از توان لیکرز در حمله و دفاع کاسته است.

مطالب مرتبط