تساوی، نتیجه دیدار ایران و کره جنوبی

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله پایانی بازیهای انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در تهران میزبان کره جنوبی بود. این مسابقه که در ورزشگاه آزادی برگزار شد با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

دو تیم پس از پایان نیمه نخست این دیدار بدون زدن گلی به رختکن رفتند. در دقیقه 13 نیمه دوم در پی خطای مدافع کره جنوبی، ایران ضربه ای ایستگاهی بدست آورد که این ضربه را جواد نکونام، بازیکن باشگاه اوساسونا به گل اول بازی تبدیل کرد.

در دقیقه 81 بازی، توپ پس از دفع ناقص مهدی رحتمی، دروازه بان تیم ایران در مقابل شوت بازیکن کره جنوبی، در محوطه شش قدم نصیب بازیکن پارک جی سونگ شد و بدین ترتیب نتیجه دیدار این دو حریف قدیمی آسیا به تساوی کشیده شد.

این دومین تساوی پی در پی تیم ملی ایران در دو بازی بین المللی گذشته اش است. هفته گذشته ایران در دومین دیدارش در چارچوب مسابقات انتخابى جام ملت هاى آسیای ۲۰۱۱ در شهر بانکوک مقابل تایلند متوقف شد.

در دیداری دیگر از گروه دوم این رقابتها عربستان سعودی میهمان کره شمالی بود که تیم ملی عربستان یک بر صفر در مقابل میزبانش شکست خورد.

با این پایان این دوبازی کره جنوبی با 8 امتیاز از 4 بازی در صدر جدول گروه دوم این رقابتها باقی ماند و کره شمالی با یک بازی بیشتر و 7 امتیاز در رده دوم قرار گرفت.

در این جدول پس از این دو تیم، ایران با 6 امتیاز از 4 بازی جای گرفته است. بازی بعدی ایران در این چارچوب روز هشتم فروردین 1388 (28 مارس) در مقابل عربستان سعودی خواهد بود.

تركیب تیم ملی ایران: مهدی رحمتی، حسین كعبی، هادی عقیلی، سید جلال حسینی، حسن اشجاری، كریم باقری، جواد نكونام، مسعود شجاعی (مجید غلام نژاد)، حسین كاظمی، محمدرضا خلعتبری( آرش برهانی) و وحید هاشمیان(سیاوش اكبرپور )