دیوید بکهام در گالاکسی ماند

Image caption دیوید بکهام در طی دوران کوتاه حضور در آث میلان به یکی از بازیکنان اصلی این تیم بدل شده است

دیوید بکهام هافبک 33 ساله تیم فوتبال انگلستان بخت ماندن در باشگاه آث میلان را از دست داد.

در پی ناکامی باشگاه آث میلان در رسیدن به توافق با باشگاه لس آنجلس گالاکسی تا پیش از پایان ضرب الاجل تعیین شده توسط سازمان لیگ فوتبال ایالات متحده آمریکا (MLS)، این بازیکن سرشناس از سوی باشگاه آمریکایی خود موظف شده که از روز نهم ماه مارس در جلسات تمرین شرکت کند.

بکهام که از روز هفتم ژانویه سال جاری میلادی به صورت قرضی به عضویت تیم آث میلان در آمد، ابراز تمایل کرده بود که در این باشگاه ایتالیایی باقی بماند اما دو باشگاه بر سر مبلغ لازم برای انتقال او به توافق نرسیدند.

بروس آرنا سرمربی باشگاه لس آنجلس گالاکسی در بیانیه ای اعلام کرد این باشگاه هیچ پیشنهاد قابل قبولی برای فروش بکهام دریافت نکرده است.

این در حالی است که بکهام (که روز چهارشنبه گذشته با بازی مقابل اسپانیا، در تعداد بازی های ملی انجام داده- 108، با بابی مور برابر شد) به عنوان یکی از بازیکنان اصلی میلان به میدان می رود و کارلو آنچلوتی، سرمربی آث میلان مسئولان این باشگاه را فراخوانده بود تا برای نگهداشتن این بازیکن در سن سیرو "از برخی منافع چشم پوشی کنند."

دیوید بکهام پیشتر گفته بود می خواهد در آث میلان بماند تا بتواند در جام جهانی آتی نیز برای تیم ملی انگلستان به میدان برود.

"تیم لیوکه"، مدیر عامل شرکت AEG که مالک باشگاه گالاکسی محسوب می شود، هم اعلام کرد حتی اگر اکنون باشگاه آث میلان پیشنهاد قابل قبولی هم ارائه کند باشگاه "به طرفداران خود مدیون است" که این پیشنهاد را در نظر نگیرد.

بر اساس برخی گزارش ها باشگاه گالاکسی مبلغی معادل 10 میلیون پوند برای این بازیکن درخواست کرده بود اما پیشنهاد میلان نزدیک به نصف این رقم بوده است.

دیوید بکهام در ماه ژوئیه سال 2007 و در شرایطی که در مصدومیت به سر می برد از رئال مادرید به باشگاه گالاکسی پیوست که در سال های 2002 و 2005 قهرمان لیگ MLS شده بود اما در فصل اول گلی نزد و تنها آمار دو پاس منجر به گل برای او ثبت شد.

در فصل گذشته هم این باشگاه با وجود پنج گل و 10 پاس منجر به گلی که دیوید بکهام به نام خود ثبت کرد با هشت برد، 13 باخت و نه تساوی ضعیف ترین تیم لیگ MLS بود.

فصل 2009 لیگ MLS از اواخر ماه مارس آغاز می شود و اولین بازی لس آنجلس گالاکسی در روز 22 ماه مارس مقابل باشگاه دی سی یونایتد خواهد بود.

مطالب مرتبط