ششمین شكست استقلال رقم خورد

Image caption استقلال با وجود این ناکامى ركورد بهترين خط حمله تاريخ ليگ برتر را كه از آن استقلال اهواز بود شكست

در آخرين روز هفته بيست و هفتم ليگ برتر، استقلال تهران در شيراز ۴-۱ برابر مقاومت سپاسى شكست خورد و ذوب آهن اصفهان با پيروزى مقابل راه آهن جايگاه دوم را از پرسپوليس پس گرفت.

امير قلعه نويى گفته بود ديدار تيمش برابر مقاومت سپاسى پل اصلى رسيدن به قهرمانى ليگ برتر است، اما تبعات تساوى تلخ داربى براى استقلال و از دست دادن سه امتياز آن در دقيقه ۹۳ پردامنه تر از آن بود كه آبى پوشان بتوانند از اين پل عبور كنند.

جان واريو، هافبك موثر استقلال در بازى با پرسپوليس آسيب ديد و تا سه هفته از تركيب تيمش دور است، على عليزاده مرخصى رفت و سياوش اكبرپور در واكنش به انتقاد شديد قلعه نويى قهر كرد و با وساطت مدير عامل به تمرينات بازگشت. خسرو حيدرى و فرهاد مجيدى هم بدليل سه اخطاره بودن ديدار با مقاومت را از دست دادند.

در مقابل، مقاومت سپاسى پس از پيروزى هفته گذشته در داربى شهر شيراز برابر تيم برق با روحيه اى دو چندان به مصاف استقلال صدرنشين رفت و شكستى را به اين تيم تحميل كرد كه براى آبى ها از توقف در داربى پايتخت هم باورنكردنى تر است.

مقاومت با اين پيروزى انتقام شكست ۵-۲ دور رفت را نيز از استقلال گرفت. هرچند غلامحسين پيروانى، سرمربى اين تيم گفته بود: "به حريف خود احترام مى گذاريم، بازى هجومى انجام مى دهيم اما انتقامى در كار نيست."

در اين ديدار شاگردان پيروانى از دقيقه ۲۰ بازى را در اختيار گرفتند و در دقايق ۳۰ و ۳۵ به گل رسيدند؛ ابتدا مصطفى صبرى روى ارسال ضربه ايستگاهى با سر دروازه وحيد طالب لو را باز كرد و ۵ دقيقه بعد محمد ايران پوريان با ضربه اى تكنيكى توپ را براى بار دوم درون دروازه فرستاد.

در نيمه دوم نه تنها حملات بى محاباى استقلال با دفاع متمركز مقاومت روبرو بود، بلكه حريف شيرازى روى ضد حملات خطرناكش باز هم گلزنى كرد.

در دقيقه ۶۷ امين متوسل زاده با پشت سر گذاشتن خط دفاعى استقلال و در تك به تك با طالب لو توپ را در دروازه جاى داد و در دقيقه ۹۰ على ممبينى از داخل محوطه جريمه گل چهارم تيمش را به ثمر رساند.

تك گل استقلال را عليرضا عباسفرد با شيرجه و ضربه سر در دقيقه ۷۱ زد.

با گل عباسفرد، استقلال با ۶۲ گل ركورد بهترين خط حمله تاريخ ليگ برتر را كه با ۶۱ گل از آن استقلال اهواز بود شكست، اما اين باخت سنگين مجالى براى شادى ركورد شكنى به قلعه نويى و شاگردانش نخواهد داد.

استقلال با ۵۳ امتياز در رده نخست باقى ماند اما اختلاف امتيازش با ذوب آهن به ۳ و با پرسپوليس به ۶ رسيد.

مقاومت سپاسى شيراز دو پله بالا آمد و در رتبه هشتم ايستاد.

استقلال تهران درصد مالكيت توپ- ۵۱% موقعيت خطرناك- ۳ كرنر- ۶ آفسايد- ۹ كارت زرد- ۲

ابومسلم مشهد درصد مالكيت توپ- ۴۹% موقعيت خطرناك- ۸ كرنر- ۵ آفسايد- ۲ كارت زرد- ۲

در اين روز، ذوب آهن اصفهان با تك گل سيدمحمد حسينى در دقيقه ۸۶ ميزبانش، راه آهن شهررى را پشت سر گذاشت و با ۵۰ امتياز به رده دوم بازگشت.

در ساير ديدارها نتايج زير بدست آمد: پيام مشهد ۲- ملوان انزلى ۰ مس كرمان ۳- فولاد خوزستان ۲ پاس همدان ۲- سايپاى كرج ۱ داماش گيلان ۱- پيكان قزوين ۰ استقلال اهواز ۱- صباى قم ۱ در پايان اين هفته، استقلال تهران با ۵۳ امتياز، ذوب آهن اصفهان با ۵۰ امتياز، پرسپوليس با ۴۷ امتياز و سپاهان اصفها با ۴۴ امتياز رده هاى اول تا چهارم را در اختيار دارند. تيم هاى برق شيراز، پيام مشهد و داماش گيلان هم در پايين جدول و در خطر سقوط اند.

مطالب مرتبط