استقلال و ذوب‌آهن در تعقیب و گریز

Image caption سیاوش اکبرپور تنها گل بازی را به ثمر رساند

در هفته بيست و هشتم ليگ برتر، استقلال تهران با پيروزى ۱-۰ مقابل پاس همدان در ورزشگاه آزادى صدرنشينى را ادامه داد. ذوب آهن اصفهان ۳-۱ مقاومت سپاسى شيراز را برد و در رده دوم سايه به سايه در تعقيب استقلال است.

استقلال با تك گل سياوش اكبرپور مقابل پاس فاصله ۳ امتيازى خود را در صدر جدول حفظ كرد، ولى آبى ها با نمايش محتاطانه و برد شكننده تيمشان در آزادى نتوانستند شكست سنگين هفته گذشته برابر مقاومت سپاسى را فراموش كنند.

پاس همدان در رتبه سيزدهم قرار داشت و وينكو بگوويچ، سرمربى اين تيم تاكيد كرده بود فريب شكست استقلال برابر مقاومت را نخواهد خورد.

اما سرمربى آبى پوشان معتقد بود باخت هفته پيش، غرور بازيكنان استقلال را شكسته و آن ها متوجه شده اند هيچ حريفى را نبايد دست كم بگيرند.

قلعه نويى در اين ديدار هم فابيو جان واريو را به دليل مصدوميت در اختيار نداشت. غيبت هافبك برزيلى، استقلال را در خط ميانى با مشكل روبرو كرده است.

در بازى رفت استقلال ۴-۲ پاس را در همدان شكست داده بود.

هر دو تيم در نيمه اول احتياط را در دستور كار داشتند. بازى در اين نيمه پاياپاى بود، اما استقلال در دقيقه ۲۲ روى ارسال خسرو حيدرى از سمت راست و ضربه سر سياوش اكبرپور به گل رسيد.

در نيمه دوم شاگردان بگوويچ بازى را در اختيار گرفتند و موقعيت هاى خوبى روى دروازه حريف ايجاد كردند. در دقيقه ۶۸ ضربه ايستگاهى جواد شيرزاد به تير دروازه وحيد طالب لو هم برخورد كرد ولى در نهايت پاس همدان از برترى در اين نيمه نتيجه نگرفت و ۱-۰ بازى را واگذار كرد.

در اين ديدار، فرهاد مجيدى كه در نيمه دوم براى استقلال به زمين آمده بود، در دقيقه ۹۰ با دريافت كارت زرد دوم اخراج شد.

استقلال تهران ۵۶ امتيازى شد و تيم پاس با ۳۱ امتياز به مكان چهاردهم سقوط كرد.

استقلال تهران درصد مالكيت توپ- ۴۶% موقعيت خطرناك- ۴ كرنر- ۳ آفسايد- ۲ كارت زرد- ۴ كارت قرمز- ۱ پاس همدان درصد مالكيت توپ- ۵۴% موقعيت خطرناك- ۴ كرنر- ۲ آفسايد- ۱ كارت زرد- ۰ كارت قرمز- ۰

در ديگر بازى حساس اين هفته، ذوب آهن در اصفهان ميزبان مقاومت سپاسى شيراز بود و موفق شد ۳-۱ شگفتى ساز هفته پيش را پشت سر بگذارد.

محسن مسلمان در دقايق ۴۱ و ۵۴ و فرشيد طالبى در دقيقه ۷۹ براى ذوب آهن گلزنى كردند و تنها گل مقاومت را صادق كرمى در دقيقه ۴۹ به ثمر رساند.

ذوب آهن كه با نتايج اخير استقلال و پرسپوليس به قهرمانى اميدوارتر شده ۵۳ امتيازى شد. فاصله اش با استقلال تغيير نكرد ولى اختلاف امتيازش را با پرسپوليس به ۵عدد رساند.

در بازى هاى ديگر نتايج زير بدست آمد:

ابومسلم مشهد ۱- پيام خراسان ۱ صباى قم ۱- راه آهن شهررى ۱ ملوان انزلى ۱- استقلال اهواز ۰ فولاد خوزستان ۳- داماش گيلان ۰ پيكان قزوين ۰- سپاهان اصفهان ۱ سايپا كرج ۱- مس كرمان ۱ در پايان هفته بيست و هشتم، استقلال تهران با ۵۶ امتياز، ذوب آهن اصفهان با ۵۳ امتياز، پرسپوليس با ۴۸ امتياز و سپاهان اصفهان با ۴۷ امتياز رده هاى اول تا چهارم را در اختيار دارند. تيم هاى برق شيراز، پيام مشهد و داماش گيلان در انتهاى جدول و در خطر سقوط قرار دارند.

مطالب مرتبط