پرسپولیس و سپاهان مساوی کردند، ذوب آهن برد

بازی پرسپولیس و سپاهان

در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران، دیدار پرسپولیس و سپاهان اصفهان بدون گل به پایان رسید و ذوب آهن اصفهان با پیروزی ۲-۰ مقابل استقلال اهواز به قهرمانی امیدوارتر شد.

پرسپولیس ۰ - سپاهان ۰

تساوی بدون گل پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به سود دو تیم بالانشین استقلال و ذوب آهن رقم خورد.

قرمزپوشان در رده سوم و زردپوشان در رتبه چهارم باقی ماندند تا در هفته های آینده رقابت برای کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا جدی تر شود.

پرسپولیس که پس از توقف هفته گذشته برابر برق شیراز، از قهرمانی فاصله گرفته بود، این هفته هم در غیاب ایوان پتروویچ و علی کریمی که مصدوم بودند، به اصفهان رفت.

بازیکنان این تیم امیدوار بودند با شکست تیم چهارم جدول و لغزش احتمالی استقلال و ذوب آهن در هفته های پیش رو، در جمع مدعیان باقی بمانند.

در مقابل، سپاهان پس از چند پیروزی پیاپی در هفته های اخیر، تلاش داشت با برد برابر پرسپولیس رده سوم را از این تیم بگیرد و به کسب سهمیه فصل آینده مسابقات آسیایی برای خود نزدیک تر شود.

فرهاد کاظمی، سرمربی سپاهان که محرم نویدکیا، بازیکن موثر تیمش را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، گفته بود تیمش بدون نویدکیا نیز پرسپولیس را شکست می دهد.

سپاهان در نیمه اول، تیم برتر زمین بود.

بازیکنان این تیم به ویژه از سمت چپ فشار زیادی به حریف آوردند و پرسپولیس را به دفاع وادار کردند، اما نتوانستند دروازه مهمان را باز کنند.

در نیمه دوم، میزبان سعی کرد از عمق خط دفاعی پرسپولیس به گل برسد که نمایش خوب دفاع مرکزی قرمزپوشان اجازه گلزنی به سپاهان نداد.

در آن سو، غیبت کریمی و پتروویچ در طراحی حملات پرسپولیس کاملا مشهود بود.

حضور علیرضا نیکبخت واحدی هم در این نیمه نتوانست پرسپولیس را به گل برساند و وینگادا سومین تساوی را در چهارمین حضور روی نیمکت قرمزها تجربه کرد.

پیش از این بازی شنیده می شد محسن خلیلی، مهاجم پرسپولیس با رهایی از مصدومیت آماده است برای اولین بار در این فصل برای تیمش بازی کند، ولی وینگادا معتقد بود برای بازی های آینده بیشتر به او احتیاج دارد و فعلا لازم نیست او خود را به خطر اندارد.

خلیلی در این مورد گفته بود: "برای حضور ۹۰ دقیقه ای در ترکیب پرسپولیس مشکلی ندارم، اما تابع کادر فنی هستم".

با این تساوی، پرسپولیس ۴۹ امتیازی و سپاهان ۴۸ امتیازی شد.

آمار بازی

پرسپولیس تهران

  • درصد مالکیت توپ- ۴۴%
  • موقعیت خطرناک- ۲
  • کرنر- ۳
  • آفساید- ۰
  • کارت زرد- ۳

سپاهان اصفهان

  • درصد مالکیت توپ- ۵۶%
  • موقعیت خطرناک- ۶
  • کرنر- ۶
  • آفساید- ۲
  • کارت زرد-۴

در این روز، ذوب آهن اصفهان هم در اهواز مهمان استقلال این شهر بود.

ذوب آهن ۲ - استقلال اهواز ۰

شاگردان منصور ابراهیم زاده موفق شدند با برتری ۲-۰ مقابل آبی های اهوازی خود را به نزدیک ترین فاصله با استقلال صدرنشین برسانند و با ۵۶ امتیاز و یک بازی بیشتر به دلیل تفاضل گل کمتر در رده دوم باقی بمانند.

گل های ذوب آهن را در این دیدار محمد صلصالی در دقیقه ۲۳ و محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۶۰ به ثمر رساندند.

ذوب آهن روز چهارشنبه ۱۴ اسفند (۴ مارچ) در هفته سی ام و در حساس ترین دیدار این فصل میزبان استقلال تهران خواهد بود. در دیگر بازی ها نتایج زیر بدست آمد:

مقاومتسپاسی شیراز ۰- سایپای کرج ۰

پاس همدان ۰- فولاد خوزستان ۰

پیام مشهد ۱- مس کرمان ۲

داماش گیلان ۱- ابومسلم مشهد ۰

صبای قم ۳- ملوان انزلی ۰

راه آهن شهرری ۳- برق شیراز ۰

در تنها دیدار باقیمانده هفته بیست و نهم ، روز شنبه ۱۰ اسفند (۲۸ فوریه) استقلال تهران در قزوین به مصاف تیم پیکان می رود.

مطالب مرتبط