اختلاف در صدر جدول لیگ برتر ایران به یک رسید

مسابقه پیکان قزوین و استقلال تهران

در تنها دیدار باقیمانده هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال تهران در قزوین برابر پیکان ۱-۱ متوقف شد.

این ششمین تساوی تیم استقلال در فصل جاری است. استقلال با این تساوی صدرنشینی را از دست نداد، ولی فاصله اش با ذوب آهن مدعی قهرمانی که تا ۳ بازی پیش ۶ امتیاز بود به تنها یک امتیاز رسید.

به این ترتیب رقابت در بالای جدول داغ تر و بازی هفته آینده استقلال و ذوب آهن در اصفهان حساس تر شده است.

پیکان قزوین در نیم فصل اول لیگ، حضوری موفق داشت و برای صدرنشینی تلاش می کرد. اما پس از باخت ۳-۲ به استقلال در دور رفت پله پله در جدول پایین رفت.

شاگردان علی اصغر مدیرروستا با دو شکست پیاپی هفته های گذشته برابر داماش و سپاهان در رده هشتم قرار گرفته بودند و متوقف کردن صدرنشین در این هفته هم رتبه این تیم را تغییر نداد.

امیر قلعه نویی تنها هدفش مقابل پیکان را کسب ۳ امتیاز عنوان کرده و گفته بود: "قصد داریم راه هافبک های این تیم را ببندیم، این کار باعث می شود دو مهاجم خطرناک پیکان از کار بیفتند".

شاگردان قلعه نویی بازی را خوب شروع کردند. در همان دقیقه اول یک بار توپ را به تیر افقی دروازه پیکان کوبیدند و در دقیقه ۱۷ هم شوت آرش برهانی با اختلافی کم از کنار دروازه حریف بیرون رفت.

اما پیکان کم کم میانه زمین را از استقلال گرفت و جریان بازی را برگرداند.

گل پیکان

پاس عمقی سید مهدی سید صالحی در دقیقه ۳۵ مرتضی عزیزمحمدی را با وحید طالب لو تک به تک کرد و ضربه عزیزمحمدی توپ را درون دروازه استقلال جای داد.

استقلال پس از دریافت گل یکپارچه حمله شد. در مقابل، تیم میزبان در خط دفاعی متمرکز و در ضد حملات خطرناک بود و نیمه نخست را با یک گل برتری پایان داد.

بازی در نیمه دوم جذاب تر شد.

در این نیمه علی علیزاده به جای مهرداد پولادی و هادی شکوری به جای برهانی برای استقلال به زمین آمدند.

گل استقلال

حملات استقلال در دقیقه ۶۵ نتیجه داد و پس از آن که ضربه سر علیزاده توسط دروازه بان پیکان برگشت داده شد، مجتبی جباری توپ برگشتی را با شوتی محکم به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

پس از گل تساوی، دو تیم، به ویژه پیکان، فرصت های گلزنی خوبی داشتند که مهاجمان با بی دقتی یکی یکی از دست دادند.

در دقیقه ۷۳ این دیدار، قلعه نویی به شدت به تصمیم داور درباره اتفاقی که در محوطه جریمه پیکان اتفاق افتاد، اعتراض کرد. مدیرروستا هم در دقیقه ۹۰ به دلیل اعتراض به داور از کنار زمین اخراج شد.

در پایان هفته بیست و نهم، استقلال تهران با ۵۷ امتیاز، ذوب آهن اصفهان با ۵۶ امتیاز، پرسپولیس تهران با ۴۹ امتیاز و سپاهان اصفهان با ۴۸ امتیاز رده هاى اول تا چهارم را در اختیار دارند.

تیم هاى داماش گیلان، برق شیراز و پیام مشهد در انتهاى جدول و در خطر سقوط اند.

بازی حساس ذوب آهن و استقلال در هفته سی ام، روز چهارشنبه ۱۴ اسفند (۴ مارس) برگزار می شود. این دیدار تا حدود زیادی تکلیف قهرمانی این فصل لیگ را روشن خواهد کرد.

آمار بازی

استقلال تهران

* موقعیت خطرناک- ۵ * کرنر- ۴ * آفساید- ۱ * کارت زرد- ۰

پیکان قزوین

* موقعیت خطرناک- ۵ * کرنر- ۷ * آفساید- ۲ * کارت زرد-۴

مطالب مرتبط