دفع ضربه پنالتی با آی‌پاد

Image caption بن فاستر (لباس زرد)، با مرور ضربات پنالتی بازیکنان تاتنهام در آی پاد خود باعث پیروزی تیم منچستر یونایتد شد

شمار زیادی از زنان و مردان ورزشکار قبل از شرکت در رقابتی ورزشی با آی پاد به موسیقی های مورد علاقه خود گوش می دهند چون گوش دادن به موسیقی به آنها کمک می کند تنش و هیجانات روحی قبل از مسابقه را کمتر کنند.

اما دروازه بان تیم فوتبال انگلیسی منچستر یونایتد نشان داده که آی پاد استفاده دیگری نیز دارد.

او ثابت کرده که صفحه کوچک نمایش ویدیویی این دستگاه، بالقوه می تواند باعث پیروزی در مسابقات شود.

بازی فینال جام حذفی انگلستان (Carling Cup)، که تیم منچستر یونایتد را در مقابل تیم تاتنهام قرار داد، به ضربات پنالتی کشیده شد.

پیش بینی محل ورود توپ به دروازه دغدغه هر دروازه بانی است؛ بن فاستر، دروازه بان منچستر یونایتد، هم به همین دلیل قبل از آن که بازیکنان تاتنهام ضربات پنالتی خود را آغاز کنند، تصمیم می گیرد تصاویر ویدیویی را که از مسابقه های قبلی این تیم در آی پاد خود داشته، مرور کند.

این فکر بکر بن فاستر باعث می شود که تیم منچستر یونایتد مسابقه نهایی کارلینگ کاپ را ببرد.

مربی بن فاستر به عنوان بخشی از برنامه آموزشی او، مجموعه ای از تصاویر ویدیویی ضربات پنالتی تیم تاتنهام را برای او جمع آوری کرده بود که بن آنها را در آی پاد خود ضبط می کند.

سابق بر این مرسوم بوده که دروازه بانان قبل از آغاز ضربات پنالتی یادداشت هایی را که در این باره از مربی خود گرفته اند، مرور کنند. اما بعد از ابتکار بن فاستر شاید آنها اکنون به جای یادداشت های دست نویس مربی از فن آوری های جدید استفاده کنند.

تیم های فوتبال مدتی است که از ابزار و فن آوری های نوظهور برای ارزیابی راه و روش، تاکتیک و میزان آمادگی جسمی بازیکنان خود و همچنین بازیکنان رقیب استفاده می کنند.

مربیان و خود بازیکنان به طور فزاینده ای از پیشرفت های علمی در این زمینه استقبال می کنند.

در مقابل، قانون گذاران مسابقات همچنان تمایلی ندارند که برای تصمیم گیری های مهم و تعیین کننده در نتیجه نهایی مسابقات، از بازبینی تصاویر ویدیویی و فن آوری هایی که در خط دروازه نصب می شود، استفاده کنند.

مطالب مرتبط