مقاومت، پرسپولیس را هم برد

عکس آرشیوی از یک قرمزپوش پرسپولیسی
Image caption پرسپولیس هرگونه شانس قهرمانی را از دست داد

در هفته سی ام لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس تهران 2-1 مقابل مقاومت سپاسی شیراز شکست خورد.

پرسپولیس پس از دو تساوی خارج از خانه برابر برق و سپاهان، این هفته در ورزشگاه آزادی و در حضور تماشاگرانش به مقاومت سپاسی باخت و آخرین شانس خود برای قهرمانی را از دست داد.

با این نتیجه، قرمزپوشان در هفته های آینده باید برای حفظ رتبه سوم و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بجنگند. پرسپولیس با 49 امتیاز سوم است و جایگاهش از سوی سپاهان، مس کرمان و صبای قم به شدت تهدید می شود.

مقاومت سپاسی که 3 هفته پیش استقلال صدرنشین را 4-1 در شیراز شکست داده بود، در رده دهم جدول قرار داشت. شاگردان غلامحسین پیروانی با شکست دیگر تیم بزرگ پایتخت در این هفته موقتا به رتبه هشتم صعود کردند.

پیروانی پیش از بازی گفته بود: "همانطور که برابر استقلال بازی خوبی ارایه دادیم مقابل پرسپولیس هم با تمام قوا به میدان می رویم. به این تیم احترام می گذاریم، اما بازیکنان مقاومت، مرد روزهای سخت هستند."

در نیمه اول پرسپولیس برتر بود و توانست با تحرک ابراهیم توره و علیرضا نیکبخت واحدی در خط حمله، دفاع حریف را دچار مشکل کند.

مقاومت چه در دفاع و چه در حمله ساختار منسجمی نداشت و به نظر نمی رسید قرمزپوشان بازی پردردسری داشته باشند.

در دقیقه 40 شوت نیکبخت با برخورد به دفاع برگشت و توپ برگشتی را پژمان نوری به گل برتری پرسپولیس تبدیل کرد.

نیمه دوم کاملا متفاوت بود.

مقاومت به راحتی نتیجه را عوض کرد و برای چندمین بار ثابت کرد تیمی کاملا غیر قابل پیش بینی است.

بازیکنان ابن تیم پس از از دست دادن دو موقعیت پیاپی در ابتدای این نیمه، در دقیقه 53 به گل تساوی رسیدند و سیامک کوهنورد با عبور از دفاع پرسپولیس دروازه را باز کرد.

تماشاگران پرسپولیس با دریافت گل تساوی خواهان حضور محسن خلیلی، آقای گل فصل گذشته مسابقات بودند، اما پیش از حضور او بار دیگر دروازه تیمشان را باز شده دیدند.

گل دوم مقاومت را مصطفی صبری در دقیقه 59 با ضربه ای برگردان به ثمر رساند.

در دقیقه 63 خلیلی پس از 9 ماه دوری به دلیل مصدومیت، برای پرسپولیس به زمین آمد و در دقیقه 79 نیز ضربه تماشایی او با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه بیرون رفت. ولی در نهایت حضور او و حملات پرسپولیس در دقایق پایانی بی نتیجه بود و غلامحسین پیروانی اولین شکست را به نلو وینگادا تحمیل کرد.

وینگادا در این بازی علی کریمی، ایوان پتروییچ و علیرضا محمد را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت. رحمان رضایی هم محروم بود.

پرسپولیس بازی رفت را هم 1-0 به مقاومت سپاسی واگذار کرده بود.

آمار بازی

پرسپولیس تهران

موقعیت خطرناک- 5

کرنر- 15

آفساید- 10

کارت زرد- 1

مقاومت سپاسی شیراز

موقعیت خطرناک- 2

کرنر- 4

آفساید- 0

کارت زرد- 2

در بازی دیگر این روز، تیم های صبای قم و فولاد خوزستان در اهواز به تساوی 2-2 رسیدند. جایگاه دو تیم در رده های ششم و هفتم تغییر نکرد.

سایر بازی های هفته سی ام، چهارشنبه 14 اسفند (4 مارس) انجام می شود و در حساس ترین مسابقه، استقلال تهران در اصفهان به مصاف ذوب آهن می رود.

صبای قم و پرسپولیس تهران روز سه شنبه 20 اسفند (10 مارس) اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا را برگزار خواهند کرد. صبا مهمان الهلال عربستان و پرسپولیس میزبان الشارجه امارات است.

مطالب مرتبط