حضور بکهام در میلان تمدید شد

Image caption بکهام روز نهم ژانویه به آث میلان پیوست

در پی دستیابی به توافق میان باشگاه های لس آنجلس گالاکسی و آث میلان، دیوید بکهام تا پایان فصل جاری در میلان خواهد ماند.

این بازیکن 33 ساله در پایان فصل مسابقات فوتبال ایتالیا، پس از چند ماه دوری دوباره به باشگاه آمریکایی خود خواهد پیوست و بر اساس قرارداد جدید در پایان سال میلادی جاری، بار دیگر به میلان بازخواهد گشت.

پیش از این و بر اساس قرارداد اولیه میان باشگاه های گالاکسی و آث میلان قرار بود بکهام در روز نهم ماه مارس و پیش از آغاز فصل لیگ فوتبال آمریکا (MLS) به این کشور بازگردد، اما او خواستار لغو قرارداد خود با گالاکسی و ماندن در میلان شده بود.

بر اساس اطلاعات به دست آمده بکهام برای فراهم شدن شرایط این تغییر در قرارداد فعلی حاضر شد از میزان حقوق و دریافتی های او کاسته شود.

در حال حاضر ماندن این بازیکن در میلان به عنوان بازیکن دائم قطعی نشده اما از آنجا که در قرارداد او با باشگاه گالاکسی بندی وجود دارد که به او امکان می دهد با پرداخت مبلغی هنگفت، در میانه قرارداد (در ماه نوامبر سال 2009) از باشگاه گالاکسی جدا شود، احتمال بازگشت دائم این بازیکن به اروپا وجود دارد.

بکهام بر اساس توافق به دست آمده حداقل 17 مسابقه (از 30 مسابقه فصل عادی) باشگاه گالاکسی در لیگ MLS را از دست خواهد داد و در روز 18 ژوئیه و در آستانه دیدار با نیویورک ردبولز به آمریکا بازخواهد گشت.

Image caption بکهام با وجود داشتن طرفداران فراوان در آمریکا می خواهد در ایتالیا بماند

دیوید بکهام در ژانویه سال 2007 قراردادی پنج ساله با باشگاه گالاکسی امضاء کرد، اما او که 109 بازی ملی برای تیم انگلستان در کارنامه خود دارد، به شدت در تلاش است تا شرایط ماندن خود در تیم انگلستان در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی را فراهم کند.

بکهام که در خط میانی بازی می کند در طی مدت حضور خود در آث میلان نظر مسئولان این تیم را جلب کرده است اما هفته ها مذاکره میلان و گالاکسی برای خرید این بازیکن در نهایت به دلیل مخالفت میلان با مبلغ مورد مطالبه باشگاه آمریکایی (حدود 12 میلیون پوند - 17 میلیون دلار) به نتیجه نرسید.

هر چند آث میلان با شکست خوردن مقابل وردربرمن در جام یوفا از دور این مسابقات حذف شد، اما کارلو آنچلوتی، مربی میلان امیدوار است با حضور بکهام بتواند حداقل جایگاه این تیم در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را تثبیت کند.

مطالب مرتبط