لیگ قهرمانان آسیا: تساوی صبا، شکست استقلال

عکس آرشیوی از یک بازی استقلال - عکس از خبرگزاری مهر

هفته اول مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با تساوی صبای قم مقابل الهلال عربستان و شکست استقلال تهران برابر الاتحاد عربستان به پایان رسید.

صبای قم - الهلال عربستان

صبای قم در اولین گام در لیگ قهرمانان آسیا یک تساوی باارزش مقابل تیم الهلال در ریاض بدست آورد.

الهلال عربستان با دو عنوان قهرمانی جام باشگاه های آسیا از پرافتخارترین تیم های قاره است.

این تیم در مکان دوم لیگ عربستان قرار گرفته و از حضور بازیکنانی چون محمد الدعایه در درون دروازه، یاسر القحطانی و سئول کی هیون در خط حمله و ویلهلمسون سوئدی در خط میانی سود می برد.

کی هیون ستاره کره جنوبی تیم فولهام انگلیس است که بصورت قرضی برای الهلال بازی می کند.

صبای قم فصل گذشته بعنوان تیم سوم لیگ برتر جواز حضور در مسابقات آسیایی را بدست آورد و پس از سه سال، دومین حضور در لیگ قهرمانان را تجربه می کند.

صبا با سرمربیگری فیروز کریمی در رده ششم لیگ ایران است. کریمی که با تیم پاس سابقه قهرمانی جام باشگاه های آسیا را دارد گفته بود برای سه امتیاز به ریاض می رود.

کریمی مدرک مربیگری A آسیا را ندارد و در این مسابقات بعنوان مربی معرفی شده است. صادق ورمرزیار عنوان سرمربی صبا را در رقابت های آسیایی دارد.

در این دیدار ابتدا صبای قم توسط حمیدرضا فرزانه، مدافع پیش تاخته خود در دقیقه 13 به گل رسید؛ فرزانه روی کرنر ارسالی از سمت راست با ضربه سر دروازه میزبان را باز کرد.

اما صبا پس از رسیدن به گل عقب رفت و به دفاع پرداخت. این امر به بازیکنان الهلال اجازه بازیسازی داد و در دقیقه 34 اوساما هوساوی گل تساوی را زد.

الهلال نیمه دوم را خوب شروع کرد و خط دفاعی مهمان را تحت فشار قرار داد.

صبا با تعویض هایی که انجام داد توانست خود را از فشار حریف خارج کند و به دروازه الهلال نزدیک شود. چند فرصت مناسب را از دست داد و در نهایت یک امتیاز خارج از خانه را برابر قدرتمندترین تیم گروهش بدست آورد.

در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، صبای قم با الهلال عربستان، الاهلی امارات و پاختاکور ازبکستان در گروه اول قرار دارد.

بازی بعدی صبا روز سه شنبه 27 اسفند(17 مارس) برابر الاهلی امارات است.

الاتحاد عربستان- استقلال تهران

آخرین دیدار هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا را استقلال تهران و الاتحاد عربستان در شهر جده برگزار کردند که به پیروزی 2-1 میزبان انجامید.

الاتحاد همچون استقلال در لیگ داخلی کشورش صدرنشین است؛ 5 ملی پوش تیم ملی عربستان را در اختیار دارد و رقیب اصلی آبی پوشان در گروه سوم محسوب می شود.

منصور البلوی، یکی از طرفداران این تیم تمامی بلیت های این مسابقه را خریده بود تا هواداران بازی را رایگان تماشا کنند.

گابریل کالدرون، سرمربی آرژنتینی الاتحاد گفته بود: "ما در خانه بازی می کنیم و منتظر طرفداران زیادی هستیم. مطمئنم سه امتیاز خانگی را می گیریم."

امیر قلعه نویی هم معتقد بود بازی در جده برای هیچ تیمی راحت نیست و تاکید کرده بود بازیکنانش در 15 دقیقه اول نباید به الاتحاد اجازه خودنمایی دهند.

بازی دو تیم در نیمه اول کاملا کسل کننده بود و جذابیتی نداشت.

در استقلال احتیاط حرف اول را می زد. غیبت آرش برهانی در ترکیب این تیم هم نشان داد اولویت قلعه نویی گل نخوردن است.

حریف عربستانی هم کند و با حوصله زیاد بازی کرد و به گل هم نرسید.

تعویض استقلال در نیمه دوم نتیجه بخش بود؛ آرش برهانی در دقیقه 67 به جای مجتبی جباری به زمین آمد و توانست یکی ار معدود حملات جدی تیمش را در دقیقه 79 روی ارسال خسرو حیدری با ضربه سر به گل تبدیل کند.

اما این پایان کار نبود.

الاتحاد برای جبران گل خورده تلاش زیادی کرد و نه تنها در دقیقه 86 توسط عماد متعب، مهاجم مصری خود به گل تساوی رسید، بلکه در دقایق پایانی ضربه از راه دور و سنگین حشام ابوکرانه هم درون دروازه وحید طالب لو رفت و استقلال پیروزی در زمین جریف را با شکست 2-1 عوض کرد.

استقلال تهران و الاتحاد عربستان در گروه سوم با الجزیره امارات و ام صلال قطر همگروه اند. این گروه از سوی کارشناسان AFC "گروه مرگ" لقب گرفته است.

استقلال تهران روز چهارشنبه 28 اسفند(18 مارس) میزبان الجزیره امارات خواهد بود.

مطالب مرتبط