ایران کنیا را شکست داد

Image caption کنیا و ایران لژیونرهای خود را در اختیار نداشتند

تيم ملى فوتبال ايران در ديدارى دوستانه با يك گل تيم ملى كنيا را در ورزشگاه آزادى شكست داد.

تيم ايران پيش از ديدار با عربستان سعودى در مرحله نهايى مسابقات مقدماتى جام جهانى، در يك بازى تدركاتى بدون لژيونرهايش به مصاف تيم ملى كنيا رفت.

تيم كنيا در رده بندى فيفا جايگاه نود و ششم را دارد و حريف قدرتمندى براى ايران محسوب نمى شود. اين تيم هم بدون بازيكنان لژيونر خود به تهران آمده بود.

آنتونى هى، سرمربى آلمانى اخيرا هدايت تيم ملى كنيا را بر عهده گرفته است.

تيم ايران در اين ديدار برترى محسوسى برحريف تداركاتى اش نداشت.

بازيكنان ايران تمايل چندانى به بازى هجومى نداشتند و تنها يك بار از روى نقطه پنالتى موفق به گلزنى شدند.

در دقيقه ۵۴، جلال رافخايى روى يك پاس عمقى با دروازه بان كنيا تك به تك و متوقف شد.

داور خطاى پنالتى گرفت و حسين كاظمى پنالتى را به تك گل تيم ايران تبديل كرد.

تيم كنيا هم موقعيت هايى روى دروازه ايران ايجاد كرد اما موفق به گلزنى نشد.

فدراسيون فوتبال ايران تماشاى اين مسابقه را رايگان اعلام كرده بود. با اين وجود تماشاگران اندكى براى تشويق به ورزشگاه آزادى آمده بودند.

آنچه در روزهاى اخير تيم ملى فوتبال ايران را تحت تاثير قرار داده دعوت نشدن دوباره على كريمى به تيم است.

على دايى، سرمربى تيم ايران هفته گذشته فهرست جديد بازيكنان را اعلام كرد و برخلاف پيش بينى ها باز هم نام ستاره پرسپوليس در ليست او نيست.

اين در حالى است كه در هفته هاى گذشته كارشناسان و مسولان فدراسيون فوتبال از حضور مجدد كريمى در تيم ملى استقبال كرده بودند و خود كريمى هم تمايلش را براى بازگشت ابراز كرده بود.

اما دايى گفته است: " من در مورد دعوت كريمى حرفى نزده بودم، بلكه اين رسانه ها بودند كه خبرهايى در مورد حضور او منتشر كردند. كريمى پيش ار ديدار پرسپوليس با الشارجه ۲۵ روز استراحت داشت و مقابل تيم اماراتى هم ۴۵ دقيقه بازى كرد. من نمى توانم بازيكنى را با يك نيمه بازى كردن به تيم ملى دعوت كنم."

در ميان بازيكنان دعوت شده از سوى دايى اين بار نام مهدى مهدوى كيا، مهرزاد معدنچى و شيث رضايى به چشم مى خورد، اما آرش برهانى از فهرست حذف شده است.

كريم باقرى هم پيش از ديدار با كنيا از همراهى تيم ملى انصراف داده بود. او دليل انصرافش را خستگى و آماده نبودن عنوان كرده اما اميدوار است اين جدايى موقت باشد و با انجام تمرينات و آمادگى مجدد باز هم به تركيب تيم اضافه شود.

دايى مى گويد درهاى تيم ملى به روى باقرى باز است.

تيم ملى فوتبال ايران در تازه ترين رده بندى فيفا با دو پله صعود در رتبه چهل و دوم است و در آسيا پس از استراليا و ژاپن مكان سوم را دارد.

تيم ايران ۳ فروردين (۲۳ مارس) يك بازى دوستانه ديگر با تيم ملى كويت انجام مى دهد و پس از آن در چهارمين ديدار خود در مرحله نهايى رقابت هاى جام جهانى ۲۰۱۰، روز ۸ فروردين (۲۸ مارس) ميزبان تيم ملى عربستان سعودى است.

دراين مرحله تيم ايران با كره حنوبى و شمالى، عربستان و امارات همگروه است.

در پايان ديدار هاى دور رفت اين گروه، كره جنوبى با ۸ امتياز و كره شمالى با ۷ امتياز در صدر قرار گرفتند. ايران با ۶ امتياز، عربستان سعودى با ۴ امتياز و امارات با ۱ امتياز در رده هاى بعدى جاى دارند.

مطالب مرتبط