لیگ قهرمانان آسیا: توقف صبا در خانه

در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، صبای قم در دیدار خانگی برابر الاهلی امارات 0-0 متوقف شد.

صبا در اولین دیدار آسیایی خود با کسب یک امتیاز با ارزش مقابل تیم قدرتمند الهلال در عربستان گام بزرگی برداشته بود و این هفته می توانست با گرفتن 3 امتیاز بازی خانگی از الاهلی بعنوان یکی ار دو مدعی صعود از گروه مطرح شود.

الاهلی، صدرنشین فعلی لیگ برتر امارات، در هفته اول لیگ قهرمانان در زمین خود 1-0 به پاختاکور ازبکستان باخته بود.

دیدار با الاهلی آسان ترین بازی صبا در گروه اول محسوب می شد. گروهی که به اعتقاد فیروز کریمی، سرمربی این تیم سخت ترین گروه مسابقات است.

در این مرحله صبا با الاهلی امارات، الهلال عربستان و پاختاکور ازبکستان همگروه است.

کریمی که تیمش با وجود نتیجه خوب هفته گذشته در ریاض چندان مورد توجه رسانه ها قرار نگرفته در این مورد گفته است: "این موضوع برای ما خوب است. با چراغ خاموش حرکت می کنیم و بازیکنان فشار کمتری تحمل می کنند."

مسابقه با الاهلی در ورزشگاه یادگار امام شهر قم برگزار شد. این شهر برای نخستین بار میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می کند.

از نکات جالب این دیدار رویارویی میلاد میداوودی، مهاجم ایرانی الاهلی و کریمی بود. میداوودی در زمان سرمربیگری کریمی در استقلال اهواز برای این تیم بازی می کرد.

تیم صبا در هر دو نیمه این بازی نسبت به حریف اماراتی بیشتر حمله کرد. این حملات در نیمه اول روی ارسال های از سمت راست و در نیمه دوم از هر دو سمت ترتیب داده می شد، اما این تیم در محوطه جریمه تمام کننده نداشت.

تک مهاجم صبا در نیمه اول فریدون فضلی بود، در نیمه دوم محسن بیاتی به جای او بازی کرد که او هم موفق به گلزنی نشد.

مدافعان الاهلی بویژه در نیمه دوم ارسال های صبا روی دروازه خود را قطع می کردند و میزبان را در ضربات آخر ناکام می گذاشتند.

الاهلی در قم یک امتیاز گرفت و صبا با دومین تساوی، این بار در خانه شرایطش سخت شد.

صبا در لیگ برتر ایران با 16 مساوی از 30 مسابقه رکورددار تساوی هاست.

سومین دیدار صبا در رقابت های آسیایی روز 18 فروردین (7 آوریل) در شهر قم مقابل پاختاکور ازبکستان خواهد بود.

مطالب مرتبط