لیگ قهرمانان آسیا: توقف استقلال در آزادی

در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، استقلال در ورزشگاه آزادی 1-1 مقابل الجزیره امارات متوقف شد.

استقلال در هفته اول لیگ قهرمانان برابر الاتحاد در عربستان شکست تلخی خورده بود.

در آن دیدار آبی پوشان بازی برده را با دریافت دو گل در دقایق پایانی واگذار کردند و پس از آن هفته پرحاشیه ای را پشت سر گذاشتند؛ مجتبی جباری، هافبک بازی ساز استقلال به دلیل اعتراض به تعویضش در آن مسابقه از تمرینات اخراج شد و امیر قلعه نویی، سرمربی تیم با انتقادات فنی کارشناسان روبرو شد.

درچنین شرایطی استقلال این هفته در حضور تماشاگرانش تنها به پیروزی برابر الجزیره امارات نیاز داشت. قلعه نویی هم تاکید کرده بود تیمش در آزادی به هیچ حریفی امتیاز نخواهد داد.

تیم الجزیره مانند استقلال مسابقات آسیایی را با شکست آغاز کرده بود. نماینده امارات در هفته نخست در خانه 1-0 به ام صلال قطر باخت.

الجزیره ثروتمندترین تیم امارات است و بازیکنانی چون فرناندو بایانو و رافائل سوبیس برزیلی را در اختیار دارد.

آبل براگا، سرمربی برزیلی الجزیره پیش از بازی با استقلال گفته بود: " به ایران آمده ایم تا تاریخ شکست تیم های اماراتی مقابل تیم های ایرانی را عوض کنیم."

نیمه اول این دیدار را برخلاف انتظار الجزیره هجومی شروع کرد و در دقیقه 9 به گل رسید؛ وحید طالب لو شوت پشت محوطه جریمه را دفع کرد اما در برگشت بایانو توپ را درون دروازه فرستاد.

استقلال پس از دریافت گل بهتر کار کرد. حملاتش بیشتر شد و چند فرصت گلزنی را هم از دست داد.

در دقیقه 45 ضربه سر هاشم بیک زاده به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

حملات استقلال سرانجام در وقت های اضافه این نیمه نتیجه داد و حسین کاظمی روی کرنر ارسالی از سمت راست گل تساوی را زد.

در نیمه دوم استقلال تیم برتر بود. حملات خود را ادامه داد ولی بازیکنانش ضربات نهایی را با بی دقتی یا بدشانسی از دست دادند.

در دقیقه 62 خطا روی سیاوش اکبرپور منجر به اعلام ضربه پنالتی شد. آرش برهانی ابتدا پنالتی را گل کرد اما داور به دلیل ورود بازیکنان استقلال به محوطه جریمه دستور به تکرار پنالتی داد. ضربه دوم برهانی را دروازه بان الجزیره مهار کرد.

برهانی 10 دقیقه بعد جایش را به علی علیزاده داد.

در دقیقه 76 بار دیگر توپ به تیر دروازه الجزیره برخورد کرد و در برگشت علیزاده با ضربه سر توپ را به بالای دروازه خالی فرستاد.

در نهایت استقلال با این تساوی، 2 امتیاز این دیدار را برابر هوادارانش از دست داد و شرایطش در گروه سوم سخت شد.

دیدار بعدی استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان، روز 18 فروردین (7 آوریل) برابر ام صلال در قطر خواهد بود.

مطالب مرتبط