21:55 گرينويچ - 29 مارس 2009 - 09 فروردین 1388

فدراسیون فوتبال ایران برکناری دایی را تائید کرد

علی دایی، سر مربی تیم ملی فوتبال ایران به دنبال شکست در برابر عربستان و کم رنگ شدن صعود مستقیم ایران به جام جهانی از سمت خود برکنار شده است.

به دنبال باخت روز گذشته ایران در برابر عربستان سعودی که در ورزشگاه آزادی تهران و در حضور محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران و صد هزار نفر تماشاگر صورت گرفت، بحث برکناری علی دایی مطرح شد اما در ابتدا این شایعات تکذیب شد اما صدور بیانیه فدراسیون فوتبال ایران، مهر تائیدی بر این برکناری زد.

فدراسیون فوتبال ایران در این بیانیه ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل عدم کسب نتیجه مناسب و با تشکر از زحمات علی دایی، برکناری سر مربی جوان تیم ملی را تائید کرده است.

علی دایی ۴۰ ساله از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۸۵ (از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶) در تیم ملی ایران بازی کرد و در این مدت ۱۴۹ بار با پیراهن تیم ملی ایران به میدان رفت و بیش از ۱۰۰ بار گل زد. علی دایی تنها بازیکن تاریخ فوتبال جهان است که بیش از صد گل ملی به ثمر رسانده است.

گفتگو با امیر حاج رضایی ، مفسر فوتبال در تهران

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویراو در اولین تجربه مربیگری اش، سرمربیگری باشگاه سایپا را برعهده گرفت و توانست این تیم را به قهرمانی لیگ برتر ایران برساند اگرچه او در مربی گری تیم ملی ایران نتوانست موفقیت چندانی کسب کند.

روز گذشته پس از باخت ایران، تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی، علیه علی دایی شعار سر دادند و خواهان تغییر او شدند. آنها همچنین شعارهایی در هواداری از علی کریمی، بازیکن پرسابقه ایران سر دادند و خواهان بازگشت او به تیم ملی ایران شدند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران هنوز نام سر مربی جدید تیم ملی را اعلام نکرده اند اما آنها خاظرنشان کرده اند که مربی آینده هم ایرانی خواهد بود. برخی رسانه ها از محمد مایلی کهن، امیر قلعه نوئی و افشین قطبی به عنوان مربی آتی تیم ملی فوتبال ایران یاد کرده اند.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته است "در شرایط کنونی، منطقی نیست یک مربی خارجی هدایت تیم ملی را به عهده بگیرد."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.