لیگ قهرمانان آسیا: استقلال قعرنشین شد

استقلال عکس آرشیو از خبرگزاری مهر- یکی از بازی های استقلال

در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، استقلال در قطر با یک گل مغلوب ام صلال شد و به قعر جدول گروه خود سقوط کرد.

صدرنشین لیگ برتر ایران در سومین دیدار آسیایی خود، دومین باخت را تجربه کرد.

استقلال از دو بازی گذشته فقط یک امتیاز گرفته بود و برای بازگشت به جمع مدعیان گروه C به سه امتیاز دیدار با ام صلال نیاز حیاتی داشت، اما با شکست مقابل نماینده قطر به قعر جدول گروه سقوط کرد و شانس صعودش از مرحله گروهی بسیار کم شد.

ام صلال این دیدار را طوفانی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی یک موقعیت گلزنی داشت که وحید طالب لو توپ را در آستانه دروازه به کرنر فرستاد.

استقلال به تدریج خود را از فشار حملات حریف خارج کرد و بازی را در اختیار گرفت. هافبک های میانی این تیم به خوبی میانه زمین را پوشش دادند ولی شتابزدگی و اشتباهات بازیکنان مانع از ایجاد فرصت جدی روی دروازه حریف در نیمه اول شد.

ام صلال نیمه دوم را هم بهتر شروع کرد. دو موقعیت خوب در دقایق 49 و 60 داشت که با واکنش طالب لو دفع شد، اما سرانجام در دقیقه 67 دروازه مهمان را باز کرد؛ فابیو سزار، مهاجم برزیلی این تیم روی اشتباه مدافعان استقلال با طالب لو تک به تک شد و با شوتی محکم دروازه را باز کرد.

استقلال پس از دریافت گل دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و از دقیقه 72 با ورود علی علیزاه با سه مهاجم حمله کرد، ولی تلاش هایش بی نتیجه بود. آبی پوشان برخلاف لیگ برتر، در رقابت های آسیایی به وضوح با مشکل گلزنی روبرو هستند.

ام صلال قطر با پیروزی خانگی مقابل استقلال 6 امتیازی شد و در رده دوم گروه C ایستاد.

در این گروه الاتحاد عربستان با 7 امتیاز در صدر است، ام صلال قطر 6 با امتیاز، الجزیره امارات با 2 امتیاز و استقلال با یک امتیاز در رتبه های بعدی اند.

استقلال در اولین بازی دور برگشت، 2 اردیبهشت (22 می) در میزبان ام صلال است.

مطالب مرتبط