لیورپول در وقت اضافه صدرنشین شد

یوسی بن عیون، هافبک تعویضی لیورپول در دقیقه دوم وقت اضافه برای تیم خود گل زد تا لیورپول در لندن فولام را 1-0 شکست دهد و با دو بازی بیشتر نسبت به منچستریونایتد، در صدر جدول لیگ برتر انگلستان قرار گیرد.

فولام که تحت هدایت روی هاجسون در فصل جاری برای سه تیم دیگر بزرگ لیگ انگلستان به ویژه در خانه مشکل ایجاد کرده بود (هفت امتیاز از سه بازی مقابل منچستر یونایتد، آرسنال و چلسی) در این بازی چندان موفق نبود و به خصوص در حمله حرف چندانی برای گفتن نداشت اما لیورپول هم که در سه بازی اخیر خود در لیگ لنگلستان 11 گل به ثمر رسانده بود و در لیگ قهرمانان اروپا هم رئال مادرید را 4-0 شکست داده بود از بخت مناسبی برای تغییر جریان بازی برخوردار نبود.

بازیکنان لیورپول تنها در نیمه اول چهار بار توپ را به تیر دروازه فولام زدند و بازی به گونه ای پیش می رفت که گویا سرنوشت، توقف روند گل های فراوان لیورپول را رقم زده است.

با این حال در نهایت این ضربه قوی پای راست هافبک اسرائیلی لیورپول بود که دروازه مارک شوارزر را گشود تا لیورپول با دو امتیاز اختلاف نسبت به منچستریونایتد صدر نشین شود؛ هر چند یونایتد در روز یکشنبه پنجم آوریل در خانه مقابل استون ویلا موقعیت دارد تا دو شکست پیاپی خود (مقابل فولام و لیورپول) را به فراموشی بسپارد و کماکان با یک بازی کمتر نسبت به لیورپول دوباره صدر جدول را در اختیار بگیرد.

شیرر با ناکامی آغاز کرد

Image caption شیرر تنها هفت بازی برای نجات دادن نیوکاسل فرصت دارد

مهمترین بازی هفته سی و یکم رویارویی نیوکاسل یونایتد با چلسی بود که اولین بازی آلن شیرر، مهاجم سرشناس پیشین نیوکاسل و تیم ملی انگلستان در سمت سرمربی نیوکاسل به شمار می رفت.

هرچند شیرر از حمایت گسترده تماشاچیان خودی برخوردار بود، اما خط دفاع تیم او به اندازه تماشاچیان از او حمایت نکرد.

شیرر که چهارمین سرمربی نیوکاسل در فصل جاری است، در نیمه اول شاهد موفقیت تیم خود در متوقف کردن حملات چلسی و به ویژه نیکولاس آنلکا بود، اما در دقیقه 56 اشتباه مدافعان نیوکاسل توپ را به بازیکنان چلسی هدیه کرد تا پس از هدف قرار دادن تیر افقی دروازه نیوکاسل، دربازگشت دروازه میزبان را توسط فرنک لمپارد باز کنند.

10 دقیقه بعد مالودا کار را برای چلسی تمام کرد تا چلسی هم به یک امتیازی منچستریونایتد برسد.

به این ترتیب نیوکاسل هفت بازی مانده به پایان فصل لیگ برتر با 29 امتیاز در جمع سه تیم سقوط کننده به دسته پایینتر باقی ماند تا کار برای آلن شیرر دشوارتر شود.

در دیگر بازی ها تاتنهام که در شش هفته اخیر موفق ترین تیم لیگ بوده است (بدون باخت، 14 امتیاز) در زمین بلکبورن 2-1 شکست خورد تا شمار شکست های تاتنهام مقابل تیم های یازدهم تا بیستم جدول لیگ برتر در خارج از خانه به هفت (از نه بازی) برسد.

آرسنال که طولانی ترین نوار بازی های پیاپی بدون باخت را در لیگ برتر طی می کند (16 بازی پیاپی) در خانه مقابل منچسترسیتی، تیمی که آخرین بار آنها را در روز 22 نوامبر 2008 شکست داده بود، 2-0 (دو گل امانوئل آده بایور) پیروز شد.

استوک سیتی هم با پیروزی 2-0 مقابل وست برام، قعرنشین جدول، خود را از منطقه خطر سقوط به دسته پایینتر دور کند و تا مکان سیزدهم جدول بالا برود.

مطالب مرتبط