لیگ قهرمانان آسیا: پیروزی پرسپولیس، تساوی سپاهان

پرسپولیس - الغرافه

در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس تهران در ورزشگاه آزادی ۳-۱ الغرافه قطر را شکست داد و سپاهان اصفهان در تاشکند ۲-۲ بنیادکار ازبکستان را متوقف کرد.

پرسپولیس تهران ۳- الغرافه قطر ۱

پرسپولیس در لیگ قهرمانان، متفاوت با لیگ برتر ظاهر شده و با دو پیروزی و یک تساوی، موفق ترین نماینده حاضر ایران در رقابت های آسیایی است.

قرمزپوشان که با ۴ امتیاز از دو بازی گذشته همراه با الشباب عربستان در رده اول گروه B قرار داشتند، این هفته در ورزشگاه آزادی سه امتیاز از الغرافه قطر گرفتند و دور رفت را با صدرنشینی پایان دادند.

الغرافه صدرنشین لیگ قطر است و برای دومین بار متوالی در لیگ قهرمانان حضور دارد.

این تیم در بازی اول از الشباب شکست خورد، در دومین دیدار الشارجه اماران را برد و با ۳ امتیاز در رده سوم گروه قرار داشت.

در نیمه اول این دیدار که با بارش باران و لغزندگی زمین همراه بود، پرسپولیس ابتدا از نقطه پنالتی به گل رسید؛ به این ترتیب که در دقیقه ۳۵ خطای مدافع الغرافه روی ابراهیم توره خطای پنالتی اعلام شد و مازیا زارع ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد.

الغرافه پس از دریافت گل، تسلیم نشد و به سمت دروازه میزبان حمله کرد، اما پرسپولیس در دقایق پایانی این نیمه گل دوم را هم زد. این بار توره روی پاس عمقی علیرضا محمد با دروازه بان تک به تک شد و توپ را درون دروازه فرستاد.

علیرضا نیکبخت واحدی در دومین دقیقه نیمه دوم روی پاس عمقی علی کریمی تیمش را به گل سوم رساند و تماشاگران حاضر در ورزشگاه را به وجد آورد.

الغرافه در دقیقه ۶۹ توسط فرناندو داکاستا روی ضربه ای ایستگاهی از پشت محوطه جریمه یکی از گل های خورده را جبران کرد و بازی ۳-۱ به سود پرسپولیس تمام شد.

این اولین پیروزی وینگادا و تیمش در سال جدید است.

در این دیدار تماشاگران با تشویق علی کریمی خواستار حضور او در تیم ملی شدند.

کریمی که به عنوان بهترین بازیکن بازی معرفی شده بود، در مصاحبه با خبرنگاران گفت: " اگر کادر فنی صلاح بداند با تمام وجود در خدمت تیم ملی خواهم بود".

سپاهان اصفهان ۲- بنیادکار ازبکستان ۲

سپاهان اصفهان در سومین دیدار خود در لیگ قهرمانان مهمان تیم بنیادکار بود و با کسب یک امتیاز در خانه حریف به صعود از گروه امیدوار ماند.

دو تیم حریفانی آشنا برای یکدیگر محسوب می شدند و در فصل گذشته رقابت ها نیز هم گروه بودند.

فصل پیش بنیادکار در خانه سپاهان را ۲-۰ شکست داد و در دیدار برگشت به تساوی ۱-۱ رسید.

بنیادکار ازبکستان با حضور ریوالدوی برزیلی و چند بازیکن سرشناس خارجی دیگر رقیب پرقدرت سپاهان در گروه D است.

فرهاد کاظمی، سرمربی سپاهان معتقد بود تیمش در تاشکند سخت ترین بازی این مرحله را انجام می دهد.

پیش از این دیدار هر چهار تیم این گروه با یک پیروزی و یک شکست، ۳ امتیازی بودند.

در این بازی بنیادکار در دقیقه ۲۷ توسط سالوموف گل اول را زد، ولی سپاهان در وقت های تلف شده نیمه نحست بازی را به تساوی کشاند؛ ضربه آزاد محرم نویدکیا را دروازه بان دفع کرد و هادی عقیلی، مدافع ملی پوش سپاهان، توپ برگشتی را گل کرد.

سپاهان نیمه دوم را خوب شروع کرد و محمد عماد رضا در دقیقه ۶۱ تیمش را پیش انداخت. این بار پرتاب اوت بلند احسان حاج صفی را دروازه بان در محوطه جریمه برگشت داد و عماد رضا با استفاده از تعلل مدافعان گل زد.

عقب نشینی سپاهان پس از گل برتری برای این تیم مشکل ساز شد و میزبان ۱۵ دقیقه بعد توسط آشورماتوف به گل دوم رسید و مسابقه با تساوی ۲-۲ خاتمه یافت.

سپاهان هرچند نتوانست انتقام شکست فصل پیش را از بنیادکار بگیرد، اما این تساوی با توجه به ۲ بازی خانگی این تیم در دور برگشت، نتیجه مطلوبی برای نماینده اصفهانی است.

مطالب مرتبط