پنالتی بحث برانگیز من‌یو را در صدر نگه داشت

Image caption این پنالتی سرنوشت مسابقه را تغییر داد

منچستر یونایتد دو گل خورده در نیمه اول مسابقه با تاتنهام هات اسپورز را با پنج گل در نیمه دوم پاسخ داد تا گامی دیگر در جهت دفاع از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر بریتانیا برداشته باشد.

در هفته سی و چهارم رقابت های این لیگ، و در شرایطی که لیورپول ساعاتی پیش از آغاز بازی منچستریونایتد، با شکست دادن هال سیتی خود را با دو بازی بیشتر و پنج گل تفاضل گل بهتر به صدر جدول رسانده بود، یونایتد برای پیروزی در شرایط دشواری قرار گرفته بود.

تاتنهام که در بیست سال گذشته نتوانسته بود من یو را در زمین این تیم شکست دهد، در نیمه اول به لطف دو اشتباه پیاپی خط دفاعی منچستریونایتد در سه دقیقه با گل های درن بنت و لوکا مادریچ از میزبان خود پیش افتاد.

اما برخورد اورلیو گومز، دروازه بان برزیلی تاتنهام با مایکل کریک، بازیکن خط میانی منچستریونایتد و اعلام یک پنالتی بحث برانگیز به سود منچستریونایتد در دقیقه 55 (که بسیاری از کارشناسان آن را تصمیمی اشتباه از سوی داور اعلام کردند)، شرایط مسابقه را بطور کامل به سود یونایتد تغییر داد.

رونالدو با به ثمر رساندن پنالتی، اخلاف را به نصف کاهش داد، ده دقیقه بعد وین رونی با نفوذ از سمت چپ دروازه تاتنهام با شوتی محکم توپ را در گوشه چپ دروازه گومز قرار داد، یک دقیقه پس از آن رونالدو ارسال رونی از سمت چپ دروازه تاتنهام را با ضربه سر به گل برتری تبدیل کرد، سه دقیقه بعد رونی ارسال قطری رونالدو را در سمت چپ دروازه تاتنهام صاحب شد و گل چهارم را زد و در نهایت دیمیتار برباتوف در دقیقه 79 تیر خلاص را به تاتنهام زد تا منچستریونایتد 5-2 تاتنهام را شکست دهد.

این پیروزی منچستریونایتد را با یک بازی کمتر نسبت به لیورپول و با سه امتیاز بالاتر، در صدر جدول لیگ برتر نگه داشت.

لیورپول، برای دو ساعت صدرنشینی در جدول، هال سیتی، شگفتی ساز اوایل فصل جاری لیگ برترانگلستان را در زمین این تیم 3-1 شکست داد.

Image caption شوت آلونسو موتور لیورپول را روشن کرد

هال سیتی که ضعیف ترین تیم در خانه در لیگ برتر محسوب می شود در اواسط نیمه اول نتوانست از اشتباهات پیاپی لیورپول استفاده کند تا در میانه مسابقه چابی آلونسو میهمان را بیندازد.

پس از آنکه هال سیتی کیلب فولن، مهاجم خود را به دلیل لگد زدن به اسکرتل، مدافع لیورپول از دست داد، درک کوی، مهاجم هلندی لیورپول اختلاف را به دو گل رساند.

هال سیتی در دقیقه 72 و با غفلت و کم کاری مدافعان لیورپول، با ارسالی از سمت چپ دروازه لیورپول و به وسیله جیووانی، مهاجم برزیلی خود به سادگی یکی از گل ها را جبران کرد اما کویت دوباره در دقیقه 89 گل زد تا هال سیتی که در هفته نهم مسابقات صدر نشین جدول بود، بطور جدی مورد تهدید خطر سقوط به دسته پایینتر قرار گیرد.

در دیگر مسابقه مهم، چلسی وست هم را با یک گل در زمین این تیم شکست داد تا در تعقیب منچستریونایتد و لیورپول باقی بماند. فولام هم که برای کسب سهمیه لیگ اروپا در رقابت با وست هم قرار دارد، استوک سیتی را با یک گل شکست داد تا در جدول یک رتبه از وست هم بالاتر برود. منچسترسیتی نیز در تعقیب فولام و وست هم، برای اولین بار از اولین فصل لیگ برتر انگلستان موفق شد اورتون را در زمین این تیم شکست دهد (2-1) و استون ویلا هم که از ماه فوریه تا کنون بردی کسب نکرده، مقابل بولتون نتوانست به نتیجه ای بهتر از تساوی 1-1 دست یابد.

در انتهای جدول هم وست برام که در یازده بازی اخیر خود حتی یک پیروزی هم کسب نکرده بود، با پیروزی 3-0 مقابل ساندرلند، احتمال فرار خود از قعر جدول را افزایش داد و معادلات سقوط و باقی تیم های لیگ برتر انگلستان را پیچیده تر ساخت.

مطالب مرتبط