رایان گیگز؛ بهترین بازیکن سال انگلستان

Image caption گیگز جایزه خود را در مراسمی در لندن دریافت کرد

رایان گیگز، بازیکن سرشناس باشگاه منچستریونایتد برای اولین بار و در سن 35 سالگی از سوی اتحادیه بازیکنان حرفه ای فوتبال انگلستان (PFA) به عنوان بهترین بازیکن سال گذشته انگلستان انتخاب شد.

این اتحادیه قدیمی ترین اتحادیه ورزشکاران حرفه ای در جهان محسوب می شود که بیش از چهار هزار عضو دارد و گیگز به اذعان خود، از ماه مارس سال 1991 (سن 17 سالگی) که بازی گری را آغاز کرد، امیدوار به بردن این جایزه بوده است.

گیگز که تا ماه ژوئن سال 2010 با منچستریونایتد قرار داد دارددر عمر حرفه ای خود 10 بار موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلستان، دوبار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، و چهار بار قهرمانی جام حذفی انگلستان شده است که او همه این عناوین را با تیم منچستریونایتد کسب کرده است.

رایان گیگز که جایزه خود را یکشنبه شب دریافت کرد امیدوار است در روز چهارشنبه 29 آوریل در مسابقه رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل آرسنال، در هشتصدمین بازی خود برای منچستریونایتد به میدان برود.

رایان گیگز در واکنش به دریافت جایزه بهترین بازیکن سال گفت: "تا زمانی که من را برای حضور در زمین انتخاب کنند، من از بازی لذت ببرم و مصدومیتینداشته باشم، به بازی ادامه خواهم داد."

رایان گیگز که متولد ولز است، در راه کسب این افتخار بر نمانیا ویدیچ، ریو فردیناند، کریستیانو رونالدو و ادوین فن در سار، هم تیمی های خود در منچستریونایتد و استیون جرارد، در لیورپول غلبه کرد.

در دو سال گذشته کریستیانو رونالدو موفق به کسب این جایزه شده بود.

مطالب مرتبط