پیروزی پرسپولیس برابر سپاهان در جام حذفی

عکس آرشیوی از پرسپولیس

در مسابقات جام حذفی فوتبال ایران، پرسپولیس با برتری 1-0 مقابل سپاهان اصفهان به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. استقلال تهران در ضربات پنالتی مغلوب مس رفسنجان شد و از رقابت ها کنار رفت.

با پایان لیگ برتر، مسابقات جام حذفی باشگاه های ایران با هیجان بیشتری دنبال می شود و تیم های ناکام لیگ تلاش می کنند با قهرمانی در جام حذفی آخرین سهمیه ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورند.

پرسپولیس 1- سپاهان اصفهان 0

این هفته حساس ترین بازی مرحله یک هشتم نهایی را پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی برگزار کردند و قرمزپوشان با برتری در این دیدار مدعی جدی قهرمانی جام حذفی شدند.

سپاهان که در لیگ برتر چهارم شده بود، با این شکست آخرین شانس حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان را از دست داد اما پرسپولیس به آسیایی شدن امیدوار شد.

این دیدار حساسیت های دیگری هم داشت؛ فصل گذشته پرسپولیس در آخرین هفته، قهرمانی لیگ هفتم را از سپاهان گرفته بود و در مقابل سپاهان در دو سال پیاپی (1385 و 1386) پرسپولیس را در جام حذفی شکست داده بود.

در نیمه اول پرسپولیس بهتر بود و در دقیقه 13 با شوت محکم مازیار زارع از پشت محوطه جریمه به گل رسید.

در نیمه دوم، سپاهان که چیزی برای از دست دادن نداشت هجومی کار کرد. خط میانی این تیم نمایش خوبی داشت ولی مهاجمانش نمی توانستند از فرصت ها استفاده کنند.

پرسپولیس هم چشم به ضد حملات داشت. در دقیقه 73 فرار علی کریمی روی یک ضد حمله پرسپولیس را صاحب یک ضربه پنالتی کرد، اما زارع ضربه را به آسمان زد تا تیمش با همان تک گل نیمه اول او به مرحله بعد صعود کند.

پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی با پاس در همدان دیدار خواهد کرد.

علی کریمی در پایان این مسابقه اعلام کرد از سوی افشین قطبی به تیم ملی ایران دعوت شده است. کریمی گفت: " با كمال ميل این دعوت پذيرفتم و قرار بر اين شد كه در تيم ملی حضور داشته باشم."

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران دیدار پرسپولیس و سپاهان را از نزدیک تماشا کرد.

استقلال تهران 2 (4) - مس رفسنجان 2 (5)

قهرمان لیگ برتر و مدافع عنوان قهرمانی جام حذفی این هفته در مرحله یک شانزدهم مقابل تیم دسته اولی مس رفسنجان در ضربات پنالتی شکست خورد و حذف شد.

مس رفسنجان در لیگ یک نتایج خوبی گرفته و از مدعیان صعود است. این تیم با حذف قهرمان لیگ هشتم در ورزشگاه نوش آباد رفسنجان به مرحله بعد صعود کرد و در یک هشتم نهایی به دیدار ملوان انزلی خواهد رفت.

امیر قلعه نویی در اولین بازی پس از قهرمانی در لیگ برتر به چند بازیکن اصلی خود استراحت داد و تیمش را با ترکیبی از بازیکنان ثابت و ذخیره به زمین فرستاد. وحيد طالب لو، خسروحيدری، بيژن كوشكی، پژمان منتظری و آرش برهانی از جمله بازیکنان غایب این دیدار بودند.

هر دو تیم در نیمه اول 2 بار گل زدند؛ ابتدا مس رفسنجان در دقیقه 17 با گل امیرحسین محمدی پیش افتاد، ولی میلاد نوری در دقیقه 26 بازی را مساوی کرد و دو دقیقه بعد علی علیزاده از روی نقطه پنالتی گل دوم استقلال را زد.

بازیکنان مس در دقایق پایانی این نیمه توانستند بار دیگر دروازه اشکان نامداری، دروازه بان استقلال در این بازی را باز کنند و با گل میلاد داوودی نیمه اول با تساوی 2-2 تمام شد.

بازی سرد و کسل کننده دو تیم در نیمه دوم گلی در بر نداشت و مسابقه به وقت اضافی کشیده شد.

در وقت اضافی دوم خطای مارتین رائول، دروازه بان مس استقلال را صاحب ضربه پنالتی کرد اما حسین کاظمی فرصت را از دست داد و بازی به ضربات پنالتی کشید.

در ضربات پنالتی یدالله اکبری، هافبک استقلال پنالتی پنجم آبی ها را گل نکرد تا مس رفسنجان با برتری 5-4 در رقابت های جام حذفی باقی ماند.

مس رفسنجان در مرحله قبل مس کرمان، تیم سوم لیگ برتر را حذف کرده بود.

همچنین در این روز و در مرحله یک هشتم نهایی دو دیدار دیگر انجام شد؛ راه آهن شهرری 4-1 برق شیراز را برد و صبای قم مقابل شموشک نوشهر به پیروزی 6-1 رسید.

راه آهن در مرحله بعد با تیم دسته اولی تراکتورسازی روبرو می شود و صبای قم با برنده ملوان انزلی- مس رفسنجان دیدار می کند.

مطالب مرتبط