لیگ قهرمانان آسیا: استراحت پرسپولیس، حذف صبا

عکس آرشیوی از بازی صبا

در آخرین روز هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس با انصراف حریفش، الشارجه، استراحت داشت. صبای قم در خانه 1-0 به الهلال عربستان باخت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

دیدار این هفته پرسپولیس و الشارجه با کناره گیری تیم امارتی لغو شد. این تیم به دلیل شرایط نامساعدش در لیگ امارات از ادامه مسابقات لیگ قهرمانان انصراف داد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نتایج 4 دیدار قبلی الشارجه را از گروه B پاک کرد و بازی های این گروه با 3 تیم دنبال می شود.

به این ترتیب در این گروه الشباب عربستان با 4 امتیاز و تفاضل گل بهتر در رده اول است. پرسپولیس با 4 امتیاز در رده دوم و الغرافه قطر با 3 امتیاز در جای سوم قرار دارد.

این هفته در دیدار دیگر این گروه الشباب میزبان الغرافه قطر است. پیروزی الشباب در این بازی صعود پرسپولیس را قطعی می کند. اما اگر الغرافه امتیاز بگیرد، تنها نماینده باقی مانده ایران در رقابت ها باید در هفته پایانی الشباب را ببرد.

پرسپولیس و الشباب 30 اردیبهشت (20 مه) در ریاض دیدار خواهند کرد.

صبای قم -0 الهلال عربستان1

الهلال عربستان با پیروزی در ورزشگاه یادگار امام قم به مرحله حذفی راه یافت.

صعود صبا پس از دو باخت پیاپی مقابل پاختاکور ازبکستان بسیار دشوار بود؛ تیم فیروز کریمی باید این هفته الهلال و در هفته آخر الاهلی امارات را می برد و منتظر شکست الهلال در آخرین بازی می شد.

اما باخت این هفته به اما و اگرهای صبا پایان داد و سومین نماینده ایران هم یک هفته به پایان مرحله گروهی از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

تک گل الهلال را در این دیدار طارق عتیب در دقیقه 42 روی یک ضربه ایستگاهی زد.

در این گروه، الهلال با 11 امتیاز و پاختاکور ازبکستان با 10 امتیاز صعود کردند.

صبای قم با 2 امتیاز سوم و الاهلی امارات با یک امتیاز چهارم است.

صبا و الاهلی 30 اردیبهشت (20 مه) در امارات دیداری تشریفاتی خواهند داشت.

مطالب مرتبط