قهرمانی بارسلونا به تعویق افتاد

Image caption بارسلونا در 12 دقیقه پایانی بازی دو گل دریافت کرد

خوزه یورنته جشن قهرمانی بارسلونا در لیگ اسپانیا را یک هفته به تعویق انداخت.

در بعد از ظهر یکشنبه دهم ماه مه، یورنته، مهاجم ویارئال در دقیقه 90 دیدار با بارسلونا در استادیوم نیو کمپ، گل تساوی بخش تیم خود را به ثمر رساند تا نتیجه 3-3 مانع قهرمانی زودهنگام بارسلونا شود.

بارسلونا تا 12 دقیقه مانده به پایان بازی 3-1 از میهمان خود پیش بود و در مسیر کسب نوزدهمین عنوان قهرمانی در لالیگا قرار داشت، اما دو گل ویارئال در این زمان شرایط را تغییر داد.

اکنون بارسونا که آخرین بار در سال 2006 قهرمان لالیگا شده بود، برای کسب این عنوان به تنها یک امتیاز از سه بازی آتی خود نیاز دارد که اولین آنها مقابل رئال مایورکا، تیمی است که در مکان دهم جدول قرار دارد.

موقعیت برای کسب قهرمانی زودرس بارسلونا تنها یک روز پیشتر و زمانی ایجاد شد که رئال مادرید، یک هفته پس از شکست 6-2 مقابل بارسلونا مقابل والنسیا 3-0 شکست خورد.

رئال مادرید در شرایطی دو شکست پیاپی را تجربه کرد که پیش از آن در 17 باز از 18 بازی اخیر خود پیروز شده بود و تنها اتلتیکو مادرید در طی این مدت توانسته بود بازی مقابل این تیم را به تساوی بکشاند.

بارسلونا با گل های سیدو کیتا، ساموئل اتوئو و ادنی آلوز درپایان نیمه اول 3-1 از حریف پیش بود.

اما اریک آبیدال به دلیل ارتکاب یک خطای پنالتی از زمین اخراج شد و 10 نفره شدن بارسلونا شرایط را تغییر داد.

خبر بدتر برای بارسلونا این بود که آندرس اینیستا، بازیکنی که گل دققه 93 او مقابل چلسی بارسلونا را به فینال لیگ قهرمانان اروپا فرستاد، از ناحیه ران پای راست دچار مصدومیت شد و مشخص نیست بتواند در روز فینال اروپا (27 ماه مه) تیم خود را مقابل منچستریونایتد همراهی کند.

پیش از آن بارسلونا باید در روز چهارشنبه هفته جاری (13 مه) در فینال حذفی اسپانیا (Copa del Roy) مقابل اتلتیکو بیلبائو به میدان برود.

با احتساب سه گل به ثمر رسانده مقابل ویارئال، بارسلونا شمار گل های زده خود در فصل جاری را به 103 رساند که تنها چهار گل با رکورد 107 گل رئال مادرید در سال 1990 فاصله دارد.

امتیاز بارسلونا نیز به 86 رسید و این تیم در سه بازی آینده فرصت دارد تا رکورد 92 امتیازی رئال مادرید که در سال 1997 ثبت شد را نیز بشکند، هر چند در آن سال تیم های حاضر در دسته برتر لیگ اسپانیا بجای 38 بازی در 42 مسابقه شرکت می کردند.

مطالب مرتبط