بارسلونا گام اول را با قدرت برداشت

Image caption بارسلونا آخرین بار در سال 1998 قهرمان جام حذفی اسپانیا شده بود

بارسلونا با تحمیل شکستی سنگین به اتلتیک بیلبائو گام اول در مسیر دستیابی به افتخاری تاریخی را با قدرت برداشت.

در فینال جام حذفی باشگاه های اسپانیا (موسوم به "جام پادشاه") که در استادیوم مستایا برگزار شد، بارسلونا حریف خود را 4-1 شکست داد تا برای اولین بار در بیش از 10 سال اخیر قهرمان جام حذفی اسپانیا شود.

در نبرد گائیزکا توکوئرو در دقیقه نهم مسابقه با یک ضربه سر بیلبائو را پیش انداخت، اما یحیی توره با یک مانور انفرادی گل تساوی را به ثمر رساند و پس از آن در مقطعی 12 دقیقه ای بارسلونا با سه گل از لیونل مسی، بوژان کرکیچ، و چابی ارناندز، کار را تمام کرد تا خاطره قهرمانی سال 1998 خود در جام حذفی را تکرار کند.

Image caption پویول جام قهرمانی را بالای سر برد

این قهرمانی اولین موفقیت عمده پپ گواردیولا در مقام سرمربی بارسلونا به شمار می رود و اولین عنوانی است که این تیم در طی دو فصل اخیر به دست آورده است، هر چند بارسلونا در روز یکشنبه 17 مه موقعیت دارد تا با کسب تنها یک امتیاز مقابل رئال مایورکا به نوزدهمین مقام قهرمانی لیگ دسته برتر اسپانیا دست یابد.

بارسلونا در روز 27 ماه مه نیز در شهر رم در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستریونایتد، مدافع عنوان قهرمانی این لیگ قرار می گیرد، و با شکست دادن این تیم انگلیسی می تواند به اولین باشگاه اسپانیایی بدل شود که در یک فصل مقام قهرمانی لیگ و جام حذفی اسپانیا و لیگ اروپا را به دست آورده است.

شکست مقابل بارسلونا تجربه تلخی برای اتلتیک بیلبائو بود که برای اولین بار از سال 1985 به فینال رسیده بود.

این دو تیم آخرین بار در سال 1984 در فینال جام حذفی با یکدیگر رو برو شده بودند که در آن سال بیلبائو بارسلونا را 1-0 در استادیوم سانتیگو برنابئو شکست داد؛ هر چند بازی بیش از هر چیز تحت تاثیر یک درگیری پس از بازی میان بازیکنان دو تیم قرار گرفت که یک سوی آن دیگو مارادونا بود که در آن فینال آخرین بازی خود را برای بارسلونا انجام داد.

مطالب مرتبط