منچستریونایتد قهرمان لیگ برتر انگلستان شد

Image caption سر آلکس فرگوسن رکورد دار قهرمانی در لیگ های داخلی انگلستان شد

منچستریونایتد با کسب تساوی بدون گل مقابل آرسنال به امتیازکافی برای رسیدن به سومین عنوان قهرمانی پیاپی دست یافت.

در هفته سی و هفتم مسابقات لیگ برتر انگلستان، منچستریونایتد در استادیوم اولدترافورد در شرایطی میزبان آرسنال بود که شش امتیاز از لیورپول نزدیک ترین رقیب خود برای کسب عنوان قهرمانی پیش افتاده بود و تنها یک امتیاز قهرمانی این تیم را مسجل می کرد.

اما این تیم که 28 بازی اخیر آن منجر به نتیجه تساوی نشده مقابل تیمی قرار گرفت که در بیش از پنج ماه گذشته خارج از خانه مغلوب حریفان نشده بود.

آرسنال هم برای گرفتن انتقام شکست 3-1 در استادیوم امارات در روز پنجم ماه مه (مرحله برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا) به منچستر رفت که باعث شد این تیم از راهیابی به فینال اروپا باز بماند.

در نیمه اول که دو تیم نتوانستند موقعیت های فراوانی را بر روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند، ضربات رابین فن پرسی و وین رونی با فاصله نزدیک از کنار دروازه تیم حریف بیرون رفت.

در نیمه دوم هم فابرگاس، بازیکن خط میانی آرسنال تیر دروازه منچستریونایتد را هدف قرار داد و یک ضربه آزاد کریستیانو رونالدو با فاصله ای اندک از چارچوب دروازه آرسنال عبور کرد، اما همین تساوی هم برای فراهم کردن اسباب شادمانی بازیکنان منچستریونایتد کافی بود.

با این ترتیب این تیم موفق شد یازدهمین مقام قهرمانی خود در "لیگ برتر انگلستان" (Premier League که فصل 1992- 1993 اولین فصل آن بود) را کسب کند و با رکورد 18 قهرمانی لیورپول در دسته برتر فوتبال انگلستان برابری نماید.

این قهرمانی سر آلکس فرگوسن را نیز در رکورد کسب تعداد قهرمانی های داخلی در انگلستان و اسکاتلند، از دیگر مربیان فراتر برد. این مربی 67 ساله نیز به یازدهمین مقام قهرمانی خود با منچستریونایتد دست یافت و شمار مجموع عناوین قهرمانی خود در لیگ های داخلی انگلستان را به 31 رساند و به این ترتیب از بیل استرات (30 قهرمانی با رنجرز بین 1920 تا 1954) و ویلی میلی (30 قهرمانی با سلتیک بین 1897 تا 1940) فراتر رفت.

منچستریونایتد به تنها تیمی در تاریخ مسابقات دسته برتر فوتبال انگلستان تبدیل شد که توانسته دو بار به هت تریک قهرمانی دست یابد. این تیم علاوه بر دو فصل قبل، در سال های 1999 تا 2001 نیز قهرمان لیگ برتر انگلستان شده بود.

منچستریونایتد در روز 27 ماه مه فرصت دارد تا در مسابقه مقابل بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا، از مقام قهرمانی خود در این لیگ نیز دفاع کند.

مطالب مرتبط

از بی بی سی