بارسلونا تاج قهرمانی اروپا را بر سر گذاشت

جشن بارسلونا پس از پیروزی

تلاش منچستر یونایتد برای بدل شدن به اولین باشگاهی که عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را حفظ می کند با پیروزی بارسلونا در بازی چهارشنبه شب در ورزشگاه رم نقش بر آب شد.

امیدهای سر الکس فرگوسن برای تکرار موفقیت سال گذشته مقابل چلسی به خاطر بازی خوب حریفی که از نبوغ لیونل مسی آرژانتینی الهام می گرفت هرگز به جایی نرسید.

یونایتد بازی را که در گرمای نفس گیر انجام می شد طوری شروع کرد که گویی قصد پیروزی دارد و در ده دقیقه اول یک رشته فرصت های اولیه را - با کمک کریستانو رونالدو - علیه کاتالان هایی که عصبی به نظر می رسیدند خلق کرد.

اما پس از گل دقیقه دهم ساموئل اتو که پس از گذر او از نمانیا ویدیچ وارد دروازه ادوین ون در سار شد شرایط تغییر کرد.

خط میانی بارسلونا متشکل از جفت بی رقیب اینیستا و خاوی با پاس های بی نقص، یونایتد را از فرصت های بیشتر محروم کرد.

پیش از آنکه مسی با ضربه سری خارق العاده پیروزی را درحالی که تنها 20 دقیقه از بازی باقی مانده بود قطعی کند، خاوی با یک ضربه آزاد به تیرک دروازه یونایتد کوبید و ضربه تیه ری آنری را نیز ون در سار مهار کرد.

مسی ریزنقش با پروازی بلند توپ جناحی خاوی را راهی تور دروازه کرد و در همین لحظه جادویی امیدهای یونایتد برای هرگونه بازگشت به بازی دود شد و به هوا رفت.

رویارویی میان مسی و رونالدو به عنوان یک بخش تماشایی از این بازی معرفی شده بود، اما این مسابقه تنها یک برنده داشت و آن بازی ساز بارسلونا بود که در سراسر مسابقه حریف را مرعوب کرد.

رونالدو که آشکارا کلافه به نظر می رسید و همین حال به گرفتن کارت زرد منجر شد، هرگز از دویدن باز نایستاد اما امشب شب رونالدو یا شب یونایتد نبود.

بارسلونا و یونایتد هر دو در رقابتهای باشگاهی این فصل قهرمان کشور خود شده بودند.

بارسلونا و منچستر را بسیاری از ناظران، بهترین تیمهای باشگاهی حال حاضر دنیا می دانند که با پاسهای تک ضرب و روان، فوتبالی تهاجمی را به نمایش می گذارند.

شاگردان آلکس فرگوسن از قبل می دانستند که مهار خط حمله چالاک و زهردار بارسلونا، تیمی که در نزدیک به ۶۰ مسابقه داخلی و اروپایی این فصل بیش از ۱۵۰ گل به ثمر رسانده بود، آسان نیست.

گری لینکر، مهاجم سابق تیم ملی انگلستان و مجری برنامه فوتبالی Match of the Day تلویزیون بی بی سی در مورد مسی چنین گفته است: "مسی بازیکنی باورنکردنی است. او می تواند بزرگترین بازیکن تاریخ شود. از زمان هموطن آرژانتینی اش دیگو مارادونا، تا به حال بازیکنی ندیده ام که بخوبی او حفظ توپ کند. رونالدو بازیکن کاملتری نسبت به مسی است، ولی با وجود این که دریبلهای خوبی می زند، اما به اندازه مسی دریبل زن ماهری نیست. (در عوض) رونالدو قدرتی بازی می کند و در نبرد هوایی قوی تر است."

مطالب مرتبط