تور دو فرانس ویژه زندانیان برگزار می شود

Image caption زندانیان گفتند شرکت در این رقابت مانند "فرار" است

تقریبا 200 زندانی فرانسوی برای شرکت در اولین دور تورنمنت دوچرخه سواری تور دو فرانس برای زندانیان آماده می شوند.

194 زندانی که تحت نظر 124 زندانبان و مربی ورزش رکاب خواهند زد، رقابت خود را از شهر لیل آغاز خواهند کرد و پس از پیمودن 2400 کیلومتر در پاریس کار را به پایان خواهند برد.

زندانیان باید در کنار یکدیگر و در یک مجموعه رکاب بزنند، رده بندی نخواهند شد و واضح است که استفاده از تکنیک "فرار" در حین رقابت نیز مجاز نیست!

مسئولان زندان ها در فرانسه ابراز امیدواری کرده اند که شرکت در این مسابقه به زندانیان کمک کند ارزش هایی مانند کار گروهی و عزت نفس را یاد کنند.

این زندانیان همگی به دوره هایی بین پنج تا 10 سال زندان محکوم شده اند و در جریان تورنمنت در 17 شهر که همگی مجهز به تاسیسات زندان هستند توقف خواهند کرد.

یک زندانی که با نام دنیل معرفی شده بود، در هنگام اعلام خبر اجرای این برنامه گفت: "این مسابقه برای ما یک نوع فرار است و موقعیتی است که از واقعیت های روزمره زندان فاصله بگیریم."

او گفت: "اگر رفتار ما خوب باشد ممکن است بتوانیم زودتر از طول دوره محکومیتمان بطور مشروط آزاد شویم."

سیلوی ماریون، یکی از مسئولان امور زندان ها در فرانسه گفت هدف این برنامه کمک به زندانیان "برای جذب شدن در جامعه با پرورش ارزش هایی همچون تلاش، عزت نفس و کار گروهی است."

خبرگزاری رویترز از خانم ماریون نقل کرده که "ما می خواهیم به آنها [زندانیان] نشان دهیم که با کمی تمرین می توانید به هدفتان برسید و زندگی جدیدی را آغاز کنید."