انتقال رونالدو به رئال مادرید، رکورد نقل و انتقالات را شکست

کریستیانو رونالدو

باشگاه منچستریونایتد انگلستان پیشنهاد ۸۰ میلیون پوندی (۱۳۰ میلیون دلاری) باشگاه رئال مادرید برای انتقال کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی خود، به این باشگاه اسپانیایی را پذیرفته است.

اگر این انتقال با این مبلغ نهایی شود، رکورد بازار نقل و انتقالات شکسسته شده و رونالدو که بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۰۸ هم بوده به گران ترین بایکن جهان تبدیل خواهد شد.

در بیانیه این باشگاه انگلیسی آمده است: "باشگاه منچستریونایتد موافقت کرده به باشگاه رئال مادرید اجازه دهد با این بازیکن مذاکره کند."

در ادامه این بیانیه آمده است که این تصمیم در پی درخواست این بازیکن ۲۴ ساله و بعد از آن که او "تمایلش به ترک باشگاه را مجددا ابراز کرد"، گرفته شد.

منچستریونایتد اعلام کرده که تمایل دارد این مذاکرات تا ۳۰ ژوئن به نتیجه برسد، در حالی که رئال مادرید امیدوار است "در چند روز آینده" مذاکرات را به نتیجه برساند.

باشگاه رئال مادرید هم در بیانیه ای تایید کرد که برای "در اختیار گرفتن حقوق مالکیت کریستیانو رونالدو" پیشنهادی به باشگاه منچستریونایتد داده است.

اما خبرنگار بی بی سی در مادرید می گوید در بیانیه رئال مادرید اشاره ای به رقم ۸۰ میلیلون پوندی که در بیانیه منچستریونایتد آمده، نشده است.

یکی از سخنگویان خانواده گلیزر، مالک باشگاه منچستریونایتد، تاکید کرد تصمیم به فروش رونالدو به تنهایی توسط خود الکس فرگوسن گرفته شده است. این سخنگو گفت: "این یک تصمیم فوتبالی صرف بود و هیچ ربطی به مسائل مالی باشگاه نداشت."

باشگاه رئال مادرید دو روز پیش، سه شنبه ۹ ژوئن، قراردادی به ارزش ۵۶ میلیون پوند (۹۲ میلیون دلار) با کاکا، بازیکن برزیلی باشگاه آث میلان ایتالیا منعقد کرد که تا آن روز بالاترین رقم قرارداد برای یک بازیکن فوتبال بود. اما حالا باشگاه رئال مادرید با فاصله دو روز مجددا اقدام به رکوردشکنی کرده است.

رکورد پیش از آن هم باز در اختیار باشگاه رئال مادرید بود که در سال ۲۰۰۱، زین الدین زیدان را به مبلغ حدود ۴۶ میلیون پوند (۷۵ میلیون دلار) خرید.

مطالب مرتبط