لیکرز به پانزدهمین مقام قهرمانی دست یافت

Image caption کوبی برایانت علاوه بر کسب چهارمین عنوان قهرمانی به مقام ارزشمندترین بازیکن مرحله حذفی هم دست یافت

یک سال پس از ناکامی مقابل بوستون سلتیکز برای کسب عنوان قهرمانی، کوبی برایانت و لس آنجلس لیکرز با غلبه بر اورلاندو مجیک بر زخم های یک ساله خود مرهم گذاشتند.

در مسابقه پنجم مرحله نهایی لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا، NBA، لس آنجلس لیکرز 99-86 اورلاندو مجیک را شکست داد تا با کسب چهارمین پیروزی به مقام قهرمانی مسابقات این فصل دست یابد.

در این مسابقه که در شهر اورلاندو برگزار شد، تیم میزبان تا اواسط کوارتر اول 9 امتیاز از لیکرز جلو بود، اما فشار دفاعی لیکرز شرایط را به گونه ای تغییرداد که لیکرز در پایان کوارتر دوم 10 امتیاز از حریف پیش بود.

پس از آن اورلاندو هرگز شبیه تیمی که بخواهد در کورس رقابت برای قهرمانی باقی بماند نداشت.

کوبی برایانت که پیش از این دوبار در مرحله نهایی ناکام مانده بود (2004 و 2008) علاوه بر کسب چهارمین عنوان قهرمانی خود، به عنوان ارزشمندترین بازیکن مرحله پلی آف (حذفی) دست یافت.

او در این مسابقه 30 امتیاز، 4 بلاک شات، 6 ریباند، پنج پاس منجر به گل و 2 توپ ربایی به نام خود ثبت کرد.

پائو گاسول، سنتر اسپانیایی این تیم با 14 امتیاز، 15 ریباند و 4 بلاک شات، و لامار اودوم با 17 امتیاز و 10 ریباند و ترور آریزا با 15 امتیاز، 5 ریباند و 2 توپ ربایی نقشی عمده در کسب پیروزی نهایی لیکرز داشتند.

با این قهرمانی، فیل جکسون، مربی لیکرز به دهمین عنوان قهرمانی خود دست یافت و با عبور از رکورد رد آربک، مربی افسانه ای بوستون سلتیکز، به پر افتخارترین مربی تاریخ لیگ NBA بدل شد.

مطالب مرتبط