بنزما به رئال مادرید می پیوندد

Image caption گزارش هایی درباره پیوستن بنزما به منچستریونایتد

باشگاه فوتبال رئال مادرید، برای به خدمت گرفتن کریم بنزما، مهاجم فرانسوی باشگاه لیون به توافق دست یافته است.

بر اساس این توافق که به نتیجه مثبت آزمایشات پزشکی این بازیکن 21 ساله وابسته است، باشگاه اسپانیایی حداقل 30 میلیون پوند برای انتقال بنزما به لیون خواهد پرداخت که در اگر بندهای مربوط به وضعیت جسمی و تکنیکی کریم بنزما در قرارداد نیز محقق شود، این رقم تا 35 میلیون پوند افزایش خواهد یافت.

باشگاه رئال مادرید با صدور بیانیه ای اعلام کرد: "بنزما آزمایشات پزشکی خود را در طی چند روز آینده پشت سر خواهد گذاشت."

بنزما قراردادی شش ساله را با رئال مادرید امضاء خواهد کرد، هرچند پیشتر اخباری درباره پیوستن او به منچستریونایتد منتشر شده بود.

رئال مادرید تا کنون با صرف هزینه ای 148 پوندی کریستیانو رونالدو، کاکا و رائول آلبیون (مدافع) را به خدمت گرفته است.

کارشناسان معتقدند زین الدین زیدان، بازیکن سرشناس باشگاه رئال مادرید و تیم ملی فرانسه که اکنون به عنوان مشاور ارشد با باشگاه پیشین خود همکاری می کند، پس از آنکه مذاکرات برای امضاء قرارداد با داوید ویا، ستاره والنسیا بی نتیجه ماند، بنزما را به فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید توصیه کرد.

در بیانیه ای که بر روی سایت اینترنتی باشگاه لیون منتشر شده آمده است: "چند روز پیش کریم بنزما علاقه خود برای پیوستن زودتر از موعد به رئال مادرید، که همیشه پس از لیون باشگاه موذرد علاقه او بوده است، را به ژان میشل اولاس رئیس اطلاع داد."

"این بازیکن می خواست از موقعیتی که رئال مادرید به او پیشنهاد کرده بود استفاده کند."

در ادامه این بیانیه آمده است: "لیون تصمیم کریم بنزما را پذیرفت و برای رسیدن به شرایطی جهت انتقال مذاکره کرد که همه طرفهای درگیر در این قرارداد را راضی کند."

کریم بنزما در سن نه سالگی به آکادمی جوانان باشگاه لیون پیوست و پیش از آنکه در سن 17 سالگی اولین بازی خود را برای این باشگاه انجام دهد، به تدریج در مقاطع مختلف بازیگری در لیون پیشرفت کرد.

او در جریان فصل 2007-2008 فرانسه در 51 بازی 31 گل برای لیون به ثمر رساند تا به عنوان گلزن برتر لیگ یک فرانسه برگزیده شود.

او در فصل گذشته در کلیه مسابقات موجود 23 گل به ثمر رساند اما نتوانست از پایین آمدن باشگاه لیون از صدر جدول باشگاه ها فرانسه پس از هشت سال قهرمانی پیاپی جلوگیری کند.

مطالب مرتبط