مصر در وقت اضافه ایران را شکست داد

Picture by Fiba.com
Image caption در صورت شکست ایران مقابل فرانسه، مصر به مرحله بعد صعود می کند (عکس از سایت رسمی مسابقات)

تیم بسکتبال جوانان ایران امید صعود به مرحله بعد مسابقات قهرمانی جهان را از دست داد.

تیم ایران در دومین بازی خود در گروه B، در شهر آکلند کشور نیوزیلند مقابل مصر قرار گرفت و در وقت اضافه با نتیجه 95-91 شکست خورد.

در پایان کوارتر اول مسابقه دو تیم در امتیاز 19 مساوی بودند اما تیم ایران با کسب 28 امتیاز در کوارتر دوم نتیجه بازی را به سود خود تغییر داد تا در پایان نیمه اول با برتری 38-47 به رختکن برود.

هرچند در پایان کوارتر سوم یک امتیاز هم به اختلاف افزوده شده بود، اما پایان رویایی به مصر تعلق داشت که تسلیم فشار تیم ایران نشد و در کوارتر چهارم با کسب برتری 27-17 بازی را به تساوی و وقت اضافه کشاند.

بازی در شرایطی به وقت اضافه رفت که تا شش ثانیه مانده به پایان بازی ایران، با وجود از دست دادن ارسلان کاظمی، کاپیتان خود به دلیل پنج خطا شدن، 82-84 از مصر پیش بود اما شریف عبدالحلیم، بازیکن مصر با به ثمر رساندن دو پرتاب آزاد بسیار حساس در این زمان بازی را به تساوی کشاند.

در وقت اضافه مصر عرصه را بر ایران تنگ کرد تا در این زمان 11-7 پیروز شود.

شریف عبدالحلیم، گارد شوتزن مصر با کسب 30 امتیاز، 13 ریباند و 6 توپ ربایی بهترین بازیکن میدان بود و در برابر عماد سلمانی گارد راس ایران با 24 امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن ایران بود.

ارسلان کاظمی، کاپیتان ایران که در آمریکا مشغول تحصیل است، 17 امتیاز، 18 ریباند، 4 توپ ربایی و پنج بلاک شات را به نام خود ثبت کرد و موفق ترین بازیکن ایران در پرتاب های آزاد بود (9 پرتاب به ثمر رسیده از 10 پرتاب).

دلایل باخت: "بی تجربگی، غرور و خوذدباوری بی موقع"

Image caption ارسلان کاظمی بار دیگر درخشید اما با خروج او از زمین ایران ناکام ماند (عکس از سایت رسمی مسابقات)

تیم ایران در مسابقه مقابل مصر، قهرمان آفریقا، بیش از هر چیز از ناتوانی در به ثمر رساندن پرتاب های آزاد ضرر کرد.

بازیکنان ایران در این مسابقه در مجموع 20 پرتاب آزاد را از دست دادند که با در نظر گرفتن اختلاف 4 امتیازی در نتیجه نهایی عاملی غیرقابل انکار محسوب می شود.

بازیکنان تیم ملی جوانان ایران در ریباند و پرتاب های دو امتیازی به مراتب از مصر قوی تر بودند، اما بیش از بازیکنان مصر توپ لو دادند و کمتر از بازیکنان مصر توانستند توپ حریف را بربایند.

با این وجود محمدرضا مشحون، رئیس سازمان تیم های ملی بسکتبال، "غرور" و "خودباوری بی موقع" را دلیل باخت بازیکنان ایران دانست که تنها در صورت شکست دادن فرانسه در بازی آخر خود به دور بعد صعود می کنند.

با این وجود آقای مشحون اذعان کرد که "تقریبا شانسی برای پیروزی در این بازی برای خود قائل نیستیم."

رئیس سازمان تیم های ملی بسکتبال در گفتگو با خبرگزاری مهر دلیل غرور بازیکنان ایران را بی تجربگی عنوان کرد و گفت: "دیدارهای با تیم‌هایی مثل اردن و لبنان که ما معمولا برای آماده‎سازی به آنها بسنده می‎کنیم کجا و مصاف با آمریکا و فرانسه کجا؟"

ایران در شرایطیبه دیدار فرانسه می رود که فراسنه در بازی اول خود مصر را با 56 امتیاز اختلاف مغلوب کرده بود.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست