سفر منچستریونایتد به اندونزی لغو شد

Image caption از سال 1975 تا کنون تیمی از باشگاه منچستریونایتد به اندونزی سفر نکرده بود

پس از وقوع انفجار در هتلی که قرار بود تیم منچستریونایتد در آن اقامت داشته باشد، این تیم سفر خود به اندونزی را لغو کرد.

اعضاء تیم منچستریونایتد برای مسابقه با یک تیم منتخب مالزی در روز شنبه، وارد کوالالامپور، پایتخت این کشور شده اند و قرار بود در روز دوشنبه هم با تیمی منتخب از ستارگان لیگ فوتبال اندونزی، در جاکارتا دیدار کند.

اما بروز دو انفجار در جاکارتا در دو هتل زنجیره ای بین المللی باعث کشته شدن حداقل 9 نفر و مجروح شدن 50 نفر دیگر در شهر کوالالامپور شد.

همچنین قرار است قهرمان لیگ برتر انگلستان در سفر خود به شرق دور در آستانه آغاز فصل جدید، دو دیدار دوستانه نیز در چین و کره جنوبی برگزار کند.

باشگاه منچستریونایتد در بیانیه ای اعلام کرد: "در پی بروز انفجار در جاکارتا و بر اساس توصیه دریافت شده، مدیران باشگاه به فدراسیون فوتبال اندونزی اطلاع دادند که باشگاه [منچستریونایتد] نمی تواند در سفر آسیایی خود در سال 2009، در جاکارتا در مسابقه شرکت کند."

برای مسابقه رو دوشنبه 20 ژوئیه 100 هزار بلیط فروخته شده بود و قرار بود اعضاء تیم منچستریونایتد در هتل ریتز-کارلتون که هدف بمبگذاری قرار گرفت اقامت داشته باشند.

منچستریونایتد از سال 1975 تا کنون هیچگاه به اندونزی سفر نکرده بود و گری نویل، کاپیتان تیم منچستریونایتد به رسانه ها گفت این تیم مشتاق بود که مقابل طرفدارانش در جاکارتا بازی کند.

مایکل اوون (که به تازگی به منچستریونایتد پیوسته)، وین رونی، ریو فردیناند، پال اسگکولز و رایان گیگز در جمع 22 بازیکنی که به کوالالامپور سفر کرده اند حضور دارند، اما آلکس فرگوسن، سرمربی این تیم گفت: "می دانم که فدراسیون فوتبال اندونزی برای محقق شدن شرایط برگزاری این بازی تلاش فراوانی کردند اما راه دیگری وجود نداشت و ما می بایست از بازیکنانمان محافظت کنیم. در نتیجه [لغو بازی] تصمیم درستی بود."

مطالب مرتبط