آده‌بایور به منچسترسیتی رفت

Image caption خرید آده‌بایور هزینه های منچسترسیتی در تابستان 2009 را به 80 میلیون پوند رساند

امانوئل آده‌بایور، مهاجم آرسنال در ازاء مبلغی در حدود 25 میلیون پوند با قراردادی پنج ساله به ستارگان پرشمار منچسترسیتی ملحق شد.

این مهاجم 25 ساله در خط حمله تیم جدید خود به روکه سانتاکروز و کارلوس ته‌وز، دیگر بازیکنان جدید منچسترسیتی می پیوندد.

این مهاجم اهل کشور توگو که پیوستن او، خریدهای تابستانی منچسترسیتی را به 80 میلیون پوند رساند، در روز شنبه 18 ژوئن آزمایش های پزشکی را با موفقیت پشت سر گذاشت.

آده‌بایور که شایعاتی درباره احتمال پیوستن او به چلسی و آث میلان نیز منتشر شده بود، سه فصل و نیم را با آرسنال گذراند و در طی این مدت در 142 مسابقه، 62 گل برای آرسنال به ثمر رساند.

او در ازاء مبلغ هفت میلیون پوند از موناکو به آرسنال منتقل شده بود.

او در فصل 2007-2008 در مجموع 30 گل برای آرسنال به ثمر رساند اما در مقاطعی در فصل گذشته آسیب دیده بود و همچنین از سوی برخی طرفداران آرسنال به کم کاری متهم شد.

آرسن ونگر سرمربی آرسنال هرچند از جدا شدن این مهاجم ابراز تاسف کرد اما گفت برنامه ای فوری برای جایگزین کردن این مهاجم ندارد.

این مربی فرانسوی یادآوری شد که در کنار مهاجمی همچون آندری آرشاوین و بازیکنانی مانند تئو والکات، رابین فن پرسی و نیکلاس بنتنر که می توانند به عنوان مهاجم بازی کنند، توماس روسیچکی و ادواردو هم مصدوم نیستند و به این ترتیب او دو بازیکن تهاجمی را در اختیار دارد که در فصل گذشته به دلیل مصدومیت غایب بودند.

منچسترسیتی که از حمایت مالی مالکان ثروتمند خود، گروه تجاری ابوظبی یونایتد برخوردار است، در تلاش است شرایطی را فراهم کند که بتواند به جمع چهار تیم اول لیگ برتر انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.