بارسلونا و اینترمیلان مهاجمان خود را معاوضه می‌کنند

Image caption ابراهیمویچ گلزن برتر ایتالیاستکه با ساموئل اتو معاوضه می شود

دو باشگاه اینترمیلان و بارسلونا بر سر معاوضه زلاتان ابراهیموویچ در برابر ساموئل اتو و مبلغی پول، به توافق اصولی دست یافتند.

بر اساس گزارش ها بارسلونا علاوه بر دادن مهاجم کامرونی خود، حدود 35 میلیون پوند نیز برای در اختیار گرفتن مهاجم سوئدی اینترمیلان پرداخت خواهد کرد.

ظاهرا الکساندر هلب، نیز به مدت یک فصل بطور قرضی برای قهرمان باشگاه های ایتالیا بازی خواهد کرد.

با وجود توافق مقام های دوباشگاه بر سر این انتقال، خوان لاپورتا، مدیر باشگاه بارسلونا عملی شدن آن را وابسته به "نظر ابراهیموویچ، اتو و همه طرف ها" دانسته است.

خوان لاپورتا همچنین کماکان به دنبال در اختیار گرفتن دیوید ویا، مهاجم تیم ملی اسپانیا و باشگاه والنسیا است و روز جمعه 17 ژوئیه گفت: "دیوید ویا به عنوان یک گزینه هنوز تمام نشده است. ما هیچ احتمالی را کنار نگذاشته ایم."

اتو که در پایان فصل آینده با پایان رسیدن قراردادش با بارسلونا به بازیکن آزاد تبدیل می شد، پیش از دستیابی به این توافق، بسیار به انتقال به باشگاه منچسترسیتی نزدیک شده بود اما در روز دهم ژوئیه این باشگاه انگلیسی اعلام کرد که بیش از ان برای به خدمت گرفتن این مهاجم 27 ساله تلاش نخواهد کرد.

ساموئل اتو در پنج فصلی که در نیوکمپ حضور داشته بیش از 100 گل به ثمر رسانده است، اما مرتبا اخباری درباره انتقال او به دیگر باشگاه ها منتشر می شد.

از سوی دیگر زلاتان ابراهیموویچ نیز پس از سقوط تیم یوونتوس به دسته پایینتر در سال 2006، به اینترمیلان پیوست و از موفق ترین مهاجمان اروپا بوده است.

این مهاجم سوئدی در فصل گذشته بهترین گلزن سری آ، دسته برتر فوتبال ایتالیا بود و بنا به گزارش ها نظر رئال مادرید، منچستریونایتد و همچنین بارسلونا را نیز جلب کرده بود.

اینترمیلان و بارسلونا پیش از این در تابستان سال جاری با یکدیگر اقدام به معاوضه بازیکن کرده اند؛ بر اساس معاهده ای دیگر مکسول، هافبک برزیلی جناح چپ در معامله ای به ارزش 3.9 میلیون پوند از اینترمیلان به تیم قهرمان باشگاه های اسپانیا منتقل شد.

مطالب مرتبط