نایب قهرمان فرمول‎یک تحت عمل جراحی قرار گرفت

Image caption مسا لحظاتی بیهوش شد و کادر پزشکی او را از اتومبیل خارج کرد

فیلیپه مسا، راننده برزیلی تیم اتومبیلرانی فراری، در جریان مرحله زمانگیری دهمین مسابقه فصل فرمول‎یک، در اثر دو حادثه نگران کننده از ناحیه جمجه دچار شکستگی شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت.

این راننده 28 ساله که فصل قبل تنها با اختلاف یک امتیاز نسبت به لویس همیلتون از کسب مقام قهرمانی فصل بازماند، در جریان مرحله دوم زمانگیری در گراندپری مجارستان دچار حادثه شد.

بر اساس تصاویر تلویزیونی در حالی که مسا حدود 240 کیلومتر در ساعت سرعت داشت، قطعه ای از دیفرانیسل عقب اتومبیل روبنز باریکلو، هم وطن او و راننده تیم براون جی‌پی جدا شد و به سمت چپ کلاه ایمنی این راننده برخورد کرد.

پس از این برخورد، مسا تنها توانست اندکی از سرعت اتومبیل کم کند و ظاهرا به دلیل از دست دادن تعادل، در حالیکه 190 کیلومتر در ساعت سرعت داشت بطور مستقیم با لاستیک های اطراف مسیر که جهت کاهش شدت برخورد احتمالی قرارداده شده بودند، تصادف کرد.

پس از برخورد، این راننده مدتی بدون حرکت در اتومبیل خود باقی ماند و سپس کادر پزشکی مسابقه او را به مرکز پزشکی پیست هونگارورینگ، و بعد با هلی کوپتر به بیمارستان وزارت دفاع مجارستان منتقل کردند.

مسئولان بیمارستان آسیب دیدگی وارد شده به سر این راننده را "جدی" و "بالقوه مرگبار" توصیف کردند و یک ساعت پس از ورود او به بیمارستان، او را مورد عمل جراحی قرار دادند.

Image caption هایکی کووالاینن مانند مسا بطور مستقیم با موانع اطراف پیست برخورد کرد و سالم ماند

به گفته پزشکان بیمارستان فیلیپه مسا نه تنها در اثر شدت حادثه بیهوش شد، بلکه پیشانی و ناحیه تحتانی جمجمه او نیز دچار شکستگی شده است.

پس از انجام عمل جراحی پزشکان وضعیت مسا را "تثبیت شده" توصیف کردند، و استفانو دومینیکالی مدیر تیم فرمول یک فراری هم گفت در طی شب هیچ شرایط حادی برای این راننده ایجاد نشده است.

مسا که در طی عمر حرفه ای خود در 11 مسابقه فرمول یک به پیروزی رسیده، کمتر از یک هفته پس از آن دچار حادثه شد که هنری سورتیز، راننده 18 ساله فرمول دو (فرزند جان سورتیز، قهرمان پیشین فرمول یک) در حادثه ای تقریبا مشابه و در اثر برخورد سرش با لاستیک جدا شده اتومبیل رقیبی که دچار حادثه شده بود، جان خود را از دست داد.

Image caption اتومبیل رابرت کوبیتسا تکه تکه شد، اما او خراش بر نداشت

شرایط ایمنی در رقابت های فرمول یک در دو دهه اخیر بسیار بهتر شده و از 15 سال قبل که آیرتون سنا، دیگر راننده برزیلی (که سه دوره قهرمان فرمول یک شده بود) در اثر بروز یک حادثه در پیست ایمولا کشته شد، هیچ راننده دیگری در این رقابت ها جان خود را از دست نداده است.

بروز دو حادثه در فصل های گذشته به وضوح نشان داد که سطح ایمنی در فرمول یک تا چه اندازه بالا رفته است؛ سال گذشته هایکی کووالاینن، راننده فنلاندی تیم مکلارن در جریان گراندپری اسپانیا در اثر بروز نقص فنی، کنترل اتومبیل خود را از دست داد و با سرعتی بالا به موانع اطراف پیست برخورد کرد اما آسیبی جدی متوجه او نشد.

در ماه ژوئن سال 2007 و در جریان گراندپری کانادا هم برخورد شدید اتومبیل رابرت کوبیتسا، راننده لهستانی تیم ب ام با کناره های پیست، باعث شد بجز شاسی چیزی از این اتومبیل باقی نماند. اما میزان ایمنی شاسی به اندازه ای بود که آسیبی جدی به این راننده وارد نشد.

مطالب مرتبط