مایکل شوماخر به فرمول‌یک بازگشت

Image caption مایکل شوماخر آخرین فصل خود در فرمول یک را در کنار فیلیپه مسا به پایان برد و با او رابطه ای نزدیک داشت

مایکل شوماخر، برنده هفت دوره عنوان قهرمانی مسابقات فرمول یک، به صحنه این مسابقات باز می گردد.

این راننده آلمانی که خود را در پایان فصل 2006 بازنشسته اعلام کرد، در روز 23 ماه اوت در گراندپری اروپا (والنسیا) پشت فرمان یکی از اتومبیل های تیم فراری قرار خواهد گرفت.

شوماخر 40 ساله پس از آن تصمیم به پایان دادن بازنشستگی خود گرفت که فیلیپه مسا، راننده اصلی تیم فراری در اثر بروز حادثه ای در جریان گراندپری مجارستان، از دو نقطه در جمجه دچار شکستگی شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت.

به نظر می رسد مسا تا پایان فصل قادر به بازگشت به مسابقات نخواهد بود و در حال حاضر تردیدهایی جدی درباره ادامه حضور او در صحنه فرمول یک در فصل های آینده نیز وجود دارد.

به این ترتیب شوماخر در هفت مسابقه باقی مانده تا پایان فصل 2009، در کنار کیمی رایکونن، قهرمان فصل 2007، در مسابقات حاضر خواهد شد.

Image caption شوماخر در ماه فوریه سال جاری در جریان یک حادثه موتورسواری مصدوم شد

خبر بازگشت شوماخر در حالی اعلام شد که این راننده، آخرین بار در ماه آوریل سال 2008 و زمانی که کماکان مسئولیت آزمایش اتومبیل های فرمول یک تیم فراری را بعهده داشت، پشت فرمان یک اتومبیل فرمول یک قرار گرفته بود و از آنجا که تمرینات میان فصل در فرمول یک ممنوع اعلام شده، او تا روز جمعه 21 اوت و تمرینات گراندپری والنسیا موقعیت برای آزمایش اتومبیل فصل جاری تیم فراری را نخواهد داشت.

این ورزشکار هرچند پس از کناره گیری از عرصه رقابت در فرمول یک، آمادگی بدنی خود را حفظ کرد، اما بروز یک حادثه موتورسواری در ماه فوریه سال میلادی جاری، باعث شد او از ناحیه گردن و کمر دچار مصدومیت شود.

مصدومیت او از ناحیه گردن عاملی کلیدی است زیرا رانندگان فرمول یک، به واسطه سرعت بسیار بالای اتومبیل های این رده در پیچ ها نیرویی تا چهار برابر شتاب جاذبه را بر روی گردن خود تحمل می کنند و از این بابت تردیدهایی جدی درباره عملکرد او وجود دارد.

با این وجود تیم فراری اعلام کرده که فورا این راننده را تحت یک رژیم تمرینی ویژه قرار خواهد داد تا او را برای گراندپری والنسیا آماده کند.

مایکل شوماخر که موفق ترین راننده تاریخ مسابقات فرمول یک محسوب می شود، در طی عمر حرفه ای خود در 249 مسابقه فرمول یک شرکت داشته و در 91 مسابقه به مقام اول دست یافته است.

مطالب مرتبط