صعود ایران به مرحله دوم والیبال جوانان جهان

بازی ایران و چین
Image caption تیم ایران در مرحله اول هر سه بازی خود را برد - عکس بازی ایران و چین از سایت رسمی مسابقات

تیم ملی والیبال جوانان ایران با پیروزی در هر سه بازی خود در مرحله اول رقابت های قهرمانانی جوانان جهان، به جمع هشت تیم برتر این مسابقات صعود کرد.

تیم ایران در دور دوم که به صورت دو گروه چهار تیمی برگزار می شود، با تیم های کوبا، برزیل و آمریکا همگروه است و در گروه دیگر، تیم های روسیه، آرژانتین، بلژیک و هند قرار دارند.

جوانان ایران در مرحله اول این بازی با تیم های چین، مصر و بلژیک همگروه بودند و ابتدا بلژیک را با نتیجه ۳ بر صفر و سپس تیم های چین و مصر را با نتایج مشابه ۳ بر یک شکست دادند. در این گروه تیم بلژیک دوم شد و به همراه جوانان ایران به دور دوم صعود کرد.

تیم ملی والیبال جوانان ایران در دور قبلی این بازی ها که در سال ۲۰۰۷ در مراکش برگزار شد، به مقام سوم رسید که بهترین مقام والیبالیست های جوان ایرانی در تاریخ این مسابقات بود.

تیم ایران در مرحله دوم این بازی ها که در شهر پونا در هند برگزار می شود، روز سه شنبه ۱۳ مرداد با کوبا بازی خواهد کرد و بعد از آن در روزهای چهارشنبه ۱۴ مرداد و پنجشنبه ۱۵ مرداد به ترتیب با برزیل و آمریکا روبرو خواهد شد.

تیم برزیل یکی از پرافتخارترین تیم های جهان در سطح والیبال جوانان است. این تیم در هشت دوره اخیر این مسابقات، در ۷ دوره به فینال رسیده که سه بار آن، از جمله در سال ۲۰۰۷، با فهرمانی این تیم همراه بوده است.

مربیگری تیم ملی والیبال جوانان ایران را مصطفی کارحانه بر عهده دارد که در سال های اخیر با تیم های ملی در رده های سنی مختلف و همچنین تیم های باشگاهی ایران به افتخارات زیادی دست پیدا کرده است. او از جمله در سال ۲۰۰۷ تیم ملی والیبال جوانان ایران را برای نخستین بار به مقام سوم جهان رساند.

مطالب مرتبط