'تهدید تروریستی'، دلیل خروج تیم انگلستان از مسابقات بدمینتون

Image caption مسابقات بدمینتون فردا در حیدرآباد آغاز می شود

تیم هشت نفره بدمینتون انگلستان به دلیل نگرانی در باره امنیت جانی این تیم از شرکت در مسابقات جهانی هند کناره گیری کرده است.

این تصمیم به دنبال انتشار گزارش هایی در هند در باره احتمال حمله گروه پیکارجوی لشکر طیبه به بازیکنان در این مسابقات گرفته شد.

مسابقات قهرمانی بدمینتون روز دوشنبه (10 اوت)، در شهر حیدرآباد هند آغاز می شود.

مقام های فدراسیون جهانی بدمینتون از سرویس های اطلاعاتی نقل قول کرده اند که گزارش هایی که در باره احتمال حمله در مسابقات هند ارسال شده است، بر اساس اطلاعات نادرست بوده و هیچ یک از دیگر تیم های بدمینتون از شرکت در این مسابقات صرف نظر نکرده اند.

مقام های هند معتقدند که حملات سال گذشته در شهر مومبای هند، توسط اعضای لشکر طیبه صورت گرفته بود.

مقر لشکر طیبه در پاکستان است؛ هر چند که این کشور فعالیت این گروه را ممنوع کرده است. هدف این گروه از دست زدن به اقدامات تروریستی علیه اهدافی در هند مبارزه با حاکمیت این کشور بر بخشی از منطقه کشمیر است.

بعد از مسابقات المپیک، بازی های جهانی بدمینتون مهمترین رقابت ها در دنیای بدمینتون قلمداد می شود.

ایدرین کریستی، مدیر اجرایی تیم بدمینتون انگلستان، روز یکشنبه (9 اوت)، گفت که کناره گیری از مسابقات در هند بسیار دشوار بوده است.

وزیر کشور هند گفته است مسابقات جهانی بدمینتون در حیدرآباد با خطری خاص مواجه نیست با این حال آماده باش های امنیتی که به طور استاندارد برای روز استقلال هند در نظر گرفته می شود، در شمار زیادی از شهرهای اصلی هند به اجرا درآمده است.

روز استقلال هند هفته آینده در این کشور جشن گرفته می شود.

پلیس محلی در حیدرآباد و همچنین فدراسیون جهانی بدمینتون می گویند تدابیر امنیتی که برای چهارصد بازیکن در این مسابقات در نظر گرفته شده، کافی است.

وزارت امور خارجه بریتانیا به مسافران به هند هشدار داده است که در برخی نقاط این کشور خطر اقدامات تروریستی بالاست.

حمله مرگ بار به تیم کریکت سریلانکا در اوایل سال جاری میلادی باعث شده است که در ارتباط با احتمال حمله به برنامه های ورزشی بزرگ در هند نگرانی هایی وجود داشته باشد.