توقف پرسپولیس در اولین بازی خانگی

پرسپولیس
Image caption هر دو تیم اولین بازی خود را با تساوی پشت سر گذاشته بودند

در هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس مقابل استقلال اهواز 1-1 در ورزشگاه خالی آزادی متوقف شد.

دومین دیدار فصل جدید لیگ برتر در ورزشگاه آزادی، باز هم تماشاگر نداشت. پس از بازی هفته پیش استقلال تهران و سپاهان اصفهان، این هفته هم پرسپولیس به دستور کمیته انضباطی در سکوت آزادی برابر استقلال اهواز به میدان رفت.

هر دو تیم اولین بازی خود را با تساوی پشت سر گذاشته بودند.

پرسپولیس هفته نخست در کرمان تیم مس را 3-3 متوقف کرد. این تساوی پرگل، عباس انصاری فرد را آنقدر ذوق زده کرد که پس از آن قول قهرمانی داد: "با وجود داشتن این ستاره های گمنام، بعنوان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از هم اکنون به هواداران قول قهرمانی می دهم و مطمئن هستم می توانیم حداقل یک جام قهرمانی را از آن خود کنیم."

اما زلاتکو کرانچار، سرمربی قرمزپوشان نگران ضعف بدنی بازیکنانش از دقیقه 60 به بعد بود: "تیم خوبی تحویل من داده شد، اما این تیم کامل نیست. بازیکنان باید 90 دقیقه ای شوند و من به یک دوره 8 روزه نیاز دارم تا بدن بازیکنان آماده بازی شود."

استقلال اهواز در هفته اول برابر ابومسلم مشهد در خانه به تساوی 1-1 رسید و خداداد عزیزی، سرمربی تیم با انتقاد شدید هواداران اهوازی روبرو شد.

عزیزی پیش از این 4 بار بعنوان سرمربی با پرسپولیس روبرو شده بود و 2 برد و 2 باخت در کارنامه داشت.

او در مورد رویارویی این هفته با پرسپولیس گفته بود: "پرسپولیس با از دست دادن نفراتی چون کریمی، نیکبخت، توره، نوری و زارع ضعیف شده و بازیکنان جدید این تیم به زمان نیاز دارند تا خواسته های سرمربی را در زمین پیاده کنند."

تقابل شاگردان کرانچار و عزیزی بویژه در نیمه اول سرد و کسالت بار بود.

در پرسپولیس نبود یک هافبک بازیساز مشهود بود. بازیکنان تیم هماهنگ نبودند، پاس های اشتباه فراوان داشتند و دو فرصت طلایی گلزنی را به راحتی در نیمه اول از دست دادند.

حسین بادامکی در دقیقه 23 در تک به تک با دروازه بان ناموفق بود و در دقیقه 28، مجتبی زارعی توپ را از مقابل دروازه بدون دروازه بان بیرون زد.

در مقابل، استقلال اهواز نظم تیمی بهتری داشت و اساس کارش بر ضدحملات بود.

بهترین موقعیت این تیم را محمد فعال در دقیقه 14 داشت، ولی ضربه مهاجم استقلال اهواز هم در تک به تک با دروازه بان مهار شد.

در نیمه دوم، محسن خلیلی و اشپیتیم آرفی - مهاجم جدید پرسپولیس - برای قرمزپوشان به زمین رفتند و پرسپولیس برای دستیابی به اولین پیروزی خانگی آرایشی تهاجمی گرفت.

در سوی دیگر، آبی های اهوازی همچنان در ضدحملات خطرناک بودند.

سرانجام پرسپولیس در دقیقه 83 روی یک ارسال کرنر توسط سپهر حیدری، مدافع خود دروازه استقلال اهواز را باز کرد.

برتری شاگردان کرانچار تنها یک دقیقه دوام داشت و اشتباه حیدری و میثاق معمارزاده (دروازه بان پرسپولیس) سبب شد اسماعیل شریفات به راحتی گل تساوی را وارد دروازه خالی میزبان کند.

استقلال اهواز در دقایق پایانی هم فرصت های خوبی داشت که با درخشش معمازاده درون دروازه پرسپولیس از دست رفت، بازی 1-1 به پایان رسید و پرسپولیس امتیاز اولین دیدار خانگی فصل را در ورزشگاه خالی با استقلال اهواز تقسیم کرد.

این نتیجه، انتقادات هفته گذشته را از عزیزی دور می کند، اما در مورد کرانچار وضعیت کاملا متفاوت خواهد بود. تیم او در دومین هفته لیگ، 4 امتیاز از استیل آذین صدرنشین (با 6 امتیاز) فاصله گرفته است و این هفته انتقادات هواداران متوجه وی خواهد بود.

در دیگر بازی های این روز نتایج زیر بدست آمد:

استیل آذین تهران 4 – صبای قم 3

ابومسلم مشهد 0 – پاس همدان 0

ملوان انزلی 2 – راه آهن شهرری 1

سایپا کرج 1 – شاهین بوشهر 0

فولاد خوزستان 1 – پیکان قزوین 1

مطالب مرتبط