استقلال در ورزشگاه آزادی پیروز شد

تمرین بازیکنان استقلال

هفته سوم لیگ برتر ایران با پیروزی ۱-۰ استقلال تهران مقابل فولاد خوزستان و شکست ۳-۱ استیل آذین برابر ذوب آهن اصفهان به پایان رسید.

سرانجام در بازی استقلال و فولاد سکوت ورزشگاه آزادی شکست و تماشاگران تهرانی در سومین هفته، برای اولین بار در لیگ نهم به این ورزشگاه رفتند.

در دو هفته اول، هواداران استقلال و پرسپولیس به دستور کمیته انضباطی فدراسیون از حضور در ورزشگاه آزادی محروم بودند.

استقلال تهران با یک برد و یک تساوی و کسب ۴ امتیاز از دو بازی، لیگ جدید را بد شروع نکرده بود. مدافع عنوان قهرمانی، این هفته برابر تماشاگرانش به دنبال شکست فولاد بود تا از ابتدا در جمع مدعیان صدرنشین باشد.

پیش از بازی، صمد مرفاوی تاکید داشت که از دست دادن امتیاز به معنای دور شدن از قهرمانی است: "باید در دیدارهای خانگی حتما ۳ امتیاز را بگیریم تا روزهای آخر حسرت نخوریم."

حریف آبی پوشان شرایط کاملا متفاوتی داشت. فولاد با تنها یک امتیاز از دو بازی گذشته به تهران آمد. این در حالی است که لوکا بوناچیچ این فصل به جای مجید جلالی روی نیمکت نشسته تا تیم خوزستانی نتایج بهتری بگیرد.

استقلال این هفته با دو تغییر مقابل فولاد به زمین رفت؛ آرش برهانی و حسین کاظمی به جای رضا عنایتی و سیاوش اکبرپور در ترکیب این تیم قرار گرفتند تا شاید مشکل گلزنی خط حمله تیم استقلال در دو بازی پیش حل شود.

شاگردان صمد مرفاوی در نیمه اول برتر بودند. استقلال چند فرصت مناسب داشت که از دست داد، اما آنچه همچنان در این تیم مشهود بود، نبود هافبکی خلاق، در غیاب جان واریو و مجتبی جباری مصدوم بود.

در ابتدای نیمه دوم، مرفاوی رضا عنایتی را به جای فرهاد مجیدی به زمین فرستاد و او ۳ دقیقه بعد آبی‌ها را به برتری رساند. پاس عمقی امیرحسین صادقی از میانه زمین با اشتباه مدافعان فولاد به عنایتی رسید و او اولین گل فصل خود را زد.

در دقیقه ۷۱، سیاوش اکبرپور جانشین آرش برهانی شد. حضور او باعث شد تا حملات استقلال خطرناک‌تر شود، ولی این حملات به گل دیگری منجر نشد.

در مقابل، تیم بوناچیچ که از ابتدا به ضد حملات امیدوار بود با دفاع خوب میزبان، ناکام ماند و بازی ۱-۰ به سود آبی پوشان تمام شد.

خط دفاع استقلال تا کنون نقطه قوت تیم مرفاوی بوده و در ۲۷۰دقیقه گلی دریافت نکرده است.

ذوب آهن اصفهان ۳ – استیل آذین تهران ۱

در دیگر بازی حساس این هفته، استیل آذین تهران پس از دو پیروزی پی در پی و دو هفته صدرنشینی در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برابر ذوب آهن شکست خورد.

نایب قهرمان لیگ هشتم در یک بازی برتر، ۳ بار دروازه استیل آذین پرستاره را باز کرد.

در دقیقه ۳۲، اسماعیل فرهادی روی اشتباه حسین کعبی – مدافع استیل آذین – گل اول را زد.

فرهادی در دقیقه ۵۰ هم گلزنی کرد و این بار ارسال کرنر محمدرضا خلعتبری را درون دروازه حریف فرستاد.

در دقیقه ۵۶، فرشید طالبی، مدافع ذوب آهن با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد، اما تیم ده نفره ذوب آهن در دقیقه ۸۰ روی پاس عرضی خلعتبری و ضربه تمام کننده سینا عشوری به گل سوم هم رسید.

تک گل استیل آذین را علی کریمی در وقت های اضافه از روی نقطه پنالتی زد.

ذوب آهن نشان داد در لیگ نهم هم یک مدعی جدی است، اما استیل آذین و حمید استیلی در هفته های آینده ثابت خواهند کرد بردهای دو هفته اول اتفاقی بوده یا نه.

سایر نتایج

در دیگر بازی‌های باقیمانده از هفته سوم نتایج زیر بدست آمد:

مقاومت سپاسی شیراز ۳ – سپاهان اصفهان ۱

پیکان قزوین ۴ – ملوان بندر انزلی ۰

راه آهن شهرری ۰- سایپا کرج ۱

شاهین بوشهر ۲ – تراکتورسازی تبریز ۴

صبای قم ۲ – ابومسلم مشهد ۱

در پایان هفته سوم، ذوب آهن اصفهان، مقاومت سپاسی شیراز و استقلال تهران با ۷ امتیاز و استیل آذین تهران و صبای قم با ۶ امتیاز در رده اول تا پنجم ایستاده اند.

مطالب مرتبط