پورتسموث؛ قربانی دوم آرسنال

Image caption آرسنال در فصل جدید کمتر غیبت امانوئل آده بایور را احساس کرده است

انتظار 51 ساله پورتسموث برای شکست دادن آرسنال به سر نرسید.

در لیگ برتر انگلستان، آرسنال که در بازی ابتدای فصل، اورتون را 6-1 شکست داد، در بازی دوم در استادیوم امارات پورتسموث را 4-1 از پیش رو برداشت تا شروعی آرمانی را برای فصل خود رقم بزند.

پورتسموث که از ماه مارس سال 1958 نتوانسته آرسنال را شکست دهد، با این شکست، متحمل سمومین باخت پیاپی خود شد و هیچگاه فصلی را در لیگ برتر انگلستان تا این اندازه بد آغاز نکرده است.

ستاره آرسنال در این بازی ابودیابی بود که در صدمین حضور خود برای آرسنال در دقایق 18 و 21 گل زد و گرچه در نیمه اول دروازه آرسنال باز شد، اما دو گل دیگر از ویلیام گالاس و آرون رمزی (جوان ترین بازیکن ترکیب آرسنال) جایگاه این تیم را در صدر جدول محکم کرد.

در شهر ویگان، تیم این شهر که همانند منچستریونایتد از دو بازی اول خود سه امتیاز کسب کرده بود، در برابر قهرمان دو فصل قبل لیگ برتر باز هم ناکام بود.

منسچتریونایتد که در بازی دوم خود به گونه ای شگفت انگیز مقابل برنلی، تیم تازه وارد از دسته پایینتر با یک گل شکست خورده بود، بیدار شد و ویگان را 5-0 شکست داد.

روبرتو مارتینز، جوان ترین مربی لیگ برتر انگلستان می دانست که تیمش در گذشته هر نه بازی خود مقابل تیم آلکس فرگوسن مسن ترین مربی لیگ را باخته است. با این وجود این تیم نتوانست مانع کسب صدمین پیروزی منچستریونایتد مقابل تیم های شمال غرب انگلستان شود.

وین رونی که در نه بازی با ویگان شش گل زده بود، 56 و 65 دو گل برای تیمش به ثمر رساند تا صدمین و صد و یکمین گل خود برای منچستریونایتد را به ثمر رسانده باشد و برباتوف، نانی و مایکل اون هم سه گل دیگر منچستریونایتد را به ثمر رساندند.

ستارگان منچسترسیتی هم با وجود از دست دادن فرصت های فراوان مقابل وولورهمپتون، با ضربه دقیق امانوئل آده بایور از زاویه بسته در دقیقه 17 مسابقه پیش افتادند و گرچه وولورهمتون در نیمه دوم این مدعی جدید قهرمانی را تحت فشار گذاشت و یک بار تیر افقی دروازه سیتی را هدف قرار داد، اما نتوانست مانع کسب پیروزی دوم منچسترسیتی شود.

در دیگر بازی ها ساندرلند 2-1 بلکبورن را شکست داد تا به دومین پیروزی خود دست یابد، هال سیتی بولتون را 1-0 شکست داد تا از جمع قعرنشینان جدول خارج شود و برمینگهام و استوک سیتی به تساوی بدون گل دست یافتند.

مطالب مرتبط