اظهارات مورینیو درباره رمضان جنجال ساز شد

Image caption مورینیو به عنوان فردی صریح شناخته می شود

ژوزه مورینیو، مربی سرشناس تیم فوتبال اینترمیلان، به خاطر انتقاد از یک بازیکن خود به دلیل روزه گرفتن در ماه رمضان، مورد انتقاد یک رهبر مسلمانان ایتالیا قرار گرفته است.

اینترمیلان، دفاع از عنوان قهرمانی خود در رقابت های سری آ در ایتالیا را با کسب نتیجه تساوی ضعیف 1-1 مقابل باشگاه "باری" (در خانه) آغاز کرد ودر جریان این مسابقه سولی مونتاری، بازیکن اهل غنای باشگاه اینترمیلان به تصمیم مورینیو تنها پس از 30 دقیقه تعویض شد.

مورینیو در کنفرانس خبری پس از مسابقه تلویحا عنوان کرد که این بازیکن به دلیل روزه گرفتن انرژی لازم برای بازی را نداشته است و به این دلیل ضعیف بازی کرد.

مورینیو به خبرنگاران گفت: "مونتاری مشکلاتی در رابطه با ماه رمضان داشت، شاید با این گرما برای او خوب نباشد که این کار (روزه گرفتن) را انجام دهد."

ژوزه مورینیو افزود: "ماه رمضان برای بازیکنی که می خواهد در یک مسابقه شرکت کند، در وقت خوبی نیامده است."

این مربی که در گذشته هدایت باشگاه چلسی را نیز بر عهده داشت و به خاطر اظهارات صریحش شناخته می شود، تهدید کرد که در مسابقه روزهای آتی این تیم با رقیب هم شهری خود، آث میلان، سولی مونتاری را از فهرست بازیکنان کنار بگذارد.

Image caption ممکن است سولی مونتاری در دربی میلان غایب باشد

با این حال محمد نور دشان، رئیس "اتحادیه مجامع مسلمانان" در ایتالیا واکنشی تند به اظهارات آقای مورینیو نشان داد.

او در گفتگویی با تلویزیون اسکای گفت: "فکر می کنم بهتر باشد که مورینیو کمتر صحبت کند."

آقای دشان گفت اعتقادات اسلامی سولی مونتاری به او قوای ذهنی لازم را خواهد داد و کمک خواهد کرد بر ضعف ناشی از روزه غلبه کند.

او افزود: "بازیکنی که یک مسیحی، یهودی یا مسلمان معتقد است، مطمئنا از نظر روانی آرام تر است و این مسئله به عملکرد او کمک می کند."

از آنجا که مسابقه اینترمیلان و آث میلان پس از غروب آفتاب برگزار می شود و بازیکنانی که روزه گرفته اند تا اندازه ای فرصت برای تجدید قوا خواهند داشت، مشخص نیست که ژوزه مورینیو تهدید خود علیه سولی مونتاری را عملی کند.