آرسنال منچستریونایتد را پیروز کرد

Image caption اشتباه دروازه بان آرسنال وین رونی را صاحب یک پنالتی کرد

در حساس ترین دیدار فصل جاری لیگ برتر فوتبال انگلستان تا کنون، آرسنال با یک گل خودی پیروزی با نتیجه 2-1 را در استادیوم اولدترافورد به منچستریونایتد هدیه کرد.

در اولین دیدار میان دو تیم از "چهار بزرگ" لیگ برتر انگلستان (آرسنال، چلسی، لیورپول و منچستریونایتد)، منچستریونایتد که فصل قبل در شش دیدار خود مقابل سه تیم دیگر تنها یک پیروزی کسب کرده بود، مقابل آرسنال قرار گرفت که در بازی های ابتدای فصل با وجود غیبت آده بایور و توره از ترکیب فصل جدید، هماهنگ و قاطع عمل کرده بود.

آرسنال با ترکیب 4-3-3 خود در نیمه اول عملا میدان را در اختیار داشت و شش دقیقه مانده به پایان این نیمه، استحقاق آن را داشت که به واسطه خطایی بر روی آندری آرشاوین، صاحب یک ضربه پنالتی شود.

با این حال لحظاتی بعد همین بازیکن در فضای ایجاد شده مقابل خط دفاع منچستریونایتد و خارج از محوطه جریمه صاحب توپ شد و با ضربه ای سنگین توپ را از میان دستان بن فاستر، دروازه بان منچستریونایتد در دروازه میزبان قرار داد.

در نیمه دوم سرعت بازی و شمار برخوردها به شدت افزایش پیدا کرد و در دقیقه 58 اشتباه مانوئل آلمونیا دروازه بان آرسنال در خروج از دروازه به سمت وین رونی که در تلاش بود توپ را در گوشه سمت چپ محوطه جریمه آرسنال کنترل کند، به برخورد، و اعلام ضربه پنالتی منجر شد.

پس از آنکه وین رونی پنالتی را به گل تبدیل کرد، رابین فن پرسی در یک ضربه آزاد تیر افقی دروازه منچستریونایتد را هدف قرار داد اما در بازگشت و در دقیقه 64، ابو دیابی، از ستارگان بازی های قبلی آرسنال در این فصل، به اشتباه ارسال بلند رایان گیگز از سمت راست زمین را با سر درون دروازه خودی فرستاد.

فشار حملات آرسنال دو موقعیت ضد حمله را برای منچستر ایجاد کرد که برباتوف و نانی نتوانستند از آنها استفاده کنند.

در وقت تلف شده، فن پرسی بالاخره توپ را درون دروازه منچستریونایتد قرار داد اما ویلیام گالاس، مدافع آرسنال در حوادثی که به این حمله منجر شد در آفساید قرار داشت و مردود اعلام شدن گل به واکنش تند آرسن ونگر، مربی آرسنال و اخراج شدن او از زمین انجامید.

به این ترتیب منچستریونایتد در چهارمین مسابقه در فصل جاری نه امتیازی شد و گامی مهم برای ادامه راه خود برداشت.

در دیگر مسابقات، چلسی که به آندری شوچنکو اجازه داد به باشگاه قبلی خود، دینامو کیف بازگردد، با شکست دادن برنلی، شگفتی ساز روزهای ابتدای فصل، با نتیجه 3-0 توانست به واسطه تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار گیرد.

چلسی که در فصل های 2004-2005 و 2005-2006 به قهرمانی لیگ برتر انگلستان دست یافت، هر دو فصل را با سه پیروزی پیاپی آغاز کرده بود و در مسابقه مقابل برنلی موفق شد چهارمین پیروزی پیاپی را به دست آورد.

تاتنهام که در سال 2009 دو پیروزی بیشتر از پیروزی های کل سال 2008 به دست آورده است نیز برمینگهام را 2-1 شکست داد تا چهارمین پیروزی پیاپی خود را کسب کند و بالاتر از منچستریونایتد و پس از چلسی در مکان دوم جدول قرار گیرد؛ هر چند در این مسابقه لوکا مودریچ هافبک کروات خود را به دلیل شکستگی استخوان ساق پای چپ از دست داد.

لیورپول که با سه امتیاز از سه بازی فصل را بسیار بد آغاز کرده است، در زمین بولتون دیرهنگام از خواب بیدار شد اما توانست با گل دقیقه 83 استیون جرارد که مورد انتقاد رافا بنیتز، مربی لیورپول قرار گرفته بود، بولتون را 3-2 شکست دهد.

بولتون تا میانه مسابقه 2-1 از میهمان خود پیش بود اما اخراج یکی از بازیکنان این تیم شرایط را به سود لیورپول تغییر داد و فرناندو تورس توانست گل تساوی را به ثمر برساند.

استوک سیتی نیز با پیروزی 1-0 مقابل ساندرلند هفت امتیازی شد و در رتبه چهارم جدول لیگ برتر قرار گرفت.

مطالب مرتبط