چلسی از خرید بازیکن محروم شد

Image caption کاکوتا در سال 2007 به چلسی پیوست

فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال، باشگاه فوتبال چلسی را تا ژانویه سال 2011 از خرید بازیکن جدید محروم کرد.

در اطلاعیه ای که توسط دایره حل اختلاف فیفا منتشر شده، این سازمان اعلام کرد که باشگاه چلسی گایل کاکوتا مهاجم جوان و ستاره فوتبال فرانسوی را وادار کرده است تا در سال 2007 تعهدش در قبال قراردادی که با باشگاه لن داشته را زیر پا بگذارد و با باشگاه چلسی قرارداد امضا کند.

به همین دلیل فیفا باشگاه چلسی را مجرم شناخته است و این باشگاه را جریمه کرده است.

براساس جریمه در نظر گرفته شده باشگاه چلسی باید حدود یک میلیون دلار جریمه پرداخت کند و همینطور از امضای قرارداد با بازیکنان ملی و بین المللی برای دو فصل نقل و انتقالات نیز محروم خواهد شد.

کاکوتا هم به مدت چهار ماه از بازی کردن محروم شده است.

به باشگاه چلسی این حق داده شده است تا نسبت به رای صادر شده در دادگاه حکمیت ورزشی اعتراض کند.

باشگاه چلسی در اطلاعیه ای اعلام کرده که این باشگاه تا دریافت حکم به صورت کتبی نمی تواند دراین باره اظهار نظری بکند، اما در عین حال اعلام کرده که این جریمه به هیچ وجه با اتهام مطرح شده تناسبی ندارد و باشگاه چلسی به طور حتم نسبت به این حکم اعتراض خواهد کرد.

کاکوتا، در فصل 2007/08 در اولین حضورش در باشگاه چلسی، به عنوان گلزن برتر تیم جونان این باشگاه برگزیده شد و برای کسب عنوان بهترین بازیکن سال آکادمی چلسی نامزد شد.

در موردی مشابه باشگاه سویسی سی آن نسبت به رایی که فیفا علیه این باشگاه صادر کرده اعتراض کرده است و تا صدور این رای اجرای جریمه تعیین شده برای این باشگاه به تعویق افتاده است.