تیم والیبال نوجوانان ایران به نیمه نهایی رسید

عکس: سایت رسمی مسابقات

تیم والیبال نوجوانان ایران، در راه رسیدن به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان، روسیه را نیز شکست داد.

در مسابقه سوم ایران در گروه F مسابقات، ایران روسیه را در سه ست پیاپی و با نتایج 25-19، 25-17 . 25-18 از پیش رو برداشت.

ایران به لطف حمله پوریا فیاضی و حمایت امیر غفور و مجتبی میرزاجانپور ست اول را به سود خود خاتمه داد و در ست دوم دفاع حامد باقرپور در لبه تور و همچنین در سطح زمین باعث شد ایران بار دیگر از روسیه فاصله بگیرد و با امتیازات پیاپی فرهاد سلفزون، امیر غفور و پوریا فیاضی در ست دوم نیز فاصله را با حریف افزایش دهد.

هر چند اشتباه از ایران باعث شد نتیجه در ست دوم از 20-11 (به سود ایران) به 21-16 تغییر کند و روسیه اختلاف خود با ایران را کاهش دهد، اما ایران مجددا بازی را در دست گرفت تا کار به ست سوم و نهایی بکشد.

روسیه در آغاز ست سوم با دو اسپک و همچنین سرویسی که بدون مانع در زمین ایران نشست، از ایران 2-4 پیش افتاد، اما ایران بازی را در امتیاز چهار به تساوی کشاند.

با این وجود بازی تا امتیاز 10 پایاپای پیش رفت تا اینکه اسپکی از امیر غفور و چند اشتباه از روسیه، بازی را 16-12 و سپس 19-12 به سود ایران تغییر داد، تا امید به پیروزی در ست سوم و باقی ماندن در عرصه رقابت از جمع بازیکنان روسیه ناپدید شود.

تیم ایران در دو بازی قبل خود در مرحله دوم اسپانیا و تونس را 3-1 شکست داده بود و به این ترتیب در نیمه نهایی با یکی از دو تیم آرژانتین یا صربستان روبرو خواهد شد.

تیم های نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان، در هشت سال اخیر از تیم های مطرح بوده اند؛ ایران در سال 2001 به نایب قهرمانی این مسابقات دست یافت، در سال 2003 سوم شد، و در سال 2007 به مقام قهرمانی این مسابقات رسید.

مطالب مرتبط