تنیس آزاد آمریکا: سفینا، شاراپووا و رادیک حذف شدند

Image caption سفینا که به ندرت خوشحال به نظر می رسد، دلایل بیشتری هم برای ناراحتی پیدا کرد

دینارا سفینا، تنیس باز شماره یک زنان جهان از دور مسابقات تنیس آزاد آمریکا حذف شد.

سفینا در طی روزهای اخیر، در پاسخ به انتقادهای مجدد از اینکه او در صدر رده بندی جهانی هنوز به یک مقام قهرمانی گرند اسلم هم دست نیافته پرسید کسانی که گرند اسلم برده اند کجای رده بندی هستند؟

با این حال این پاسخ نشان داد که او بیش از آنکه به خود توجه داشته باشد، متوجه دیگران است.

این موضوع در عملکرد او هم هویدا بود که در دو مرحله اول تنیس آزاد آمریکا، با دو پیروزی ضعیف (هر دو در سه ست) به مرحله سوم رسید.

دینارا سفینا در مسابقه مقابل پترا کویتووا، تنیس باز رده 72 جهان از جمهوری چک، دوباره مجبور به تحمل ست سوم شد و گرچه در این ست سه بار موقعیت داشت بازی را به سود خود خاتمه دهد، اما با 9 خطای مکرر و 39 اشتباه، در نهایت در سه ست با نتایج 6-4، 2-6 و 7-6 مغلوب حریف گمنام خود شد.

دینارا سفینا، تازه ترین از مجموعه تنیس بازان سرشناس زن بود که دور مسابقات را ترک کرد: در روز های قبل النا دمنتیوا (امید چهارم)، یلنا یانکوویچ (امید پنجم)، ویکتوریا آزارنکا (امید هشتم)، آنا ایوانوویچ (امید یازدهم)، ماریون بارتولی (امید چهاردهم) و آملی مورسمو (امید هفدهم) به دست رقبا حذف شده بودند.

Image caption اودن باور نمی کرد حریفی به این بزرگی را شکست داده باشد

ماریا شاراپووا، شماره یک سابق جهان و برنده سه عنوان قهرمانی گرند اسلم هم یکی دیگر از تنیس بازان سرشناس بود که در روز ششم مسابقات حذف شد.

شاراپووا که پس از جراحی بر روی شانه راست (در اواخر سال گذشته میلادی) هنوز به شرایط ابتدای سال 2008 خود بازنگشته، مقابل ملانی اودن، تنیس باز 17 ساله آمریکایی 3-6، 6-4 و 7-5 شکست خورد.

اودن که دو روز قبل النا دمنتیوا، قهرمان المپیک را حذف کرده بود، به گفته خود، مقابل شاراپووا تنها از سلاح "تلاش بی وقفه" بهره گرفت، هر چند اشتباهات بی سابقه شاراپووا در پیروزی او بی تاثیر نبود.

شاراپووا در این مسابقه نه تنها 63 بار اشتباه کرد بلکه 21 بار هم مرتکب خطای مکرر شد که این تعداد خطای مکرر در یک مسابقه زنان در سال جاری بی سابقه بوده است.

ملانی اودن که اکنون در رتبه 70 رده بندی جهانی قرار دارد، یک سال قبل در رتبه 221 جهان قرار داشت و تا بزرگترین پیروزی او تا پیش از مسابقات سال جاری آزاد آمریکا، شکست دادن یلنا یانکوویچ در دور سوم تورنمنت ویمبلدون امسال بود.

در یک دهه اخیر او جوان ترین تنیس باز آمریکایی است که به جمع 16 تنیس باز برتر زن در گرند اسلم تنیس آزاد آمریکا راه یافته است.

رادیک؛ بزرگترین مدعی حذف شده

Image caption جان ایسنر (راست) پیروزی مقابل رادیک را بزرگترین پیروزی عمر خود قلمداد کرد

اندی رادیک آمریکایی، نایب قهرمان شایسته مسابقات ویمبلدون سال جاری، مقابل جان ایسنر، هم وطن خود حذف شد.

رادیک که در دو دور اول حتی یک ست را هم به حریفان خود واگذار نکرده بود، مقابل این جوان رتبه 55 جهان، با 38 سرویس ایس (Ace) او مواجه شد و در نهایت در تای برک ست پنجم شکست خورد.

ایسنر همچنین در نبردهای مقابل تور بسیار موفق بود و توانست از 67 باری که به سمت تور هجوم آورد، در 42 مورد، رالی را به سود خود به پایان ببرد.

رادیک اولین نفر از جمع 16 امید اصلی قهرمانی مردان است که حذف می شود.

از جمع دیگر مدعیان راجر فدرر که در این مسابقات بسیار تهاجمی ظاهر شده، در ست اول به لیتون هیویت باخت اما با پیروزی در سه ست بعدی، این رقیب سمج استرالیایی خود را از پیش رو برداشت، تا برای چهاردهمین بازی پیاپی مقابل هیویت، و سی و هفتنیت بازی پیاپی در این تورنمنت به پیروزی برسد.

نواک جاکوویچ (امید شماره چهار قهرمانی مردان) هم هرچند به زحمت (در چهار ست)، جسی ویتن آمریکایی را شکست داد.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست