آفریقا اولین نماینده خود در جام جهانی را معرفی کرد

Image caption غنا برای دومین بار به جام جهانی رسید

گل های سولی مونتاری و مایکل اسین، غنا را به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی فرستاد.

در مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آفریقا، در گروه D، مالی، تیم دوم گروه با بنین به تساوی 1-1 دست یافت، تا غنا با شکست دادن سودان (با نتیجه 2-0) مقام اول خود در این گروه را تثبیت کند و احتمال کسب مقام اول از سوی تیم دیگری در این گروه از بین برود.

در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در منطقه آفریقا 20 تیم در پنج گروه رقابت می کنند و برنده هر گروه بطور مستقیم به جام جهانی راه می یابد.

غنا برای دومین بار به مرحله نهایی جام جهانی راه یافته است (اولین حضور در جام جهانی 2006 آلمان) و در حال حاضر ساحل عاج (در گروه E) با 13 امتیاز از چهار بازی و شش امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم گروه (بورکینا فاسو) موقعیتی بسیار مناسب برای صعود دارد.

در حساس ترین بازی گروه B آفریقا، تونس نیز در تازه ترین بازی خود در مرحله مقدماتی موفق شد دو بار گل خورده را جبران کند و با زدن یک گل دقیقه 90 به نیجریه، تساوی 2-2 را رقم بزند و مانع صعود نیجریه به صدر جدول این گروه شود.

نزدیکترین گروه در آفریقا، گروه A است که هر چهار تیم گابون، توگو، کامرون و مراکش کماکان از موقعیت صعود به مرحله نهایی برخوردارند.

تا کنون به جز آفریقای جنوبی که میزبان مسابقات است، هلند از اروپا، برزیل از آمریکای جنوبی، کره شمالی و جنوبی، استرالیا و ژاپن از آسیا به مرحله نهایی جام جهانی صعود کرده اند.

مطالب مرتبط