استقلال با یک امتیاز از تبریز گریخت

esteghlal team

در حساس ترین دیدارهای ششمین هفته لیگ برتر، استقلال تهران در شهر تبریز مقابل تراکتورسازی به تساوی 1-1 رسید و مس کرمان در خانه با نتیجه پرگل و عجیب 5-2 ذوب آهن مدعی را شکست داد.

بیش از هفتاد هزار هوادار تیم تراکتورسازی این هفته در ورزشگاه یادگار امام شهر تبریز شبی به یاد ماندنی را سپری کردند؛ تراکتورسازی، تیم تازه وارد لیگ در یک بازی پرهیجان دست به کاری بزرگ زد و با تساوی 1-1 مقابل قهرمان لیگ هشتم اعتبار تازه ای بدست آورد.

تراکتورسازی تبریز با سرمربی گری فراز کمالوند پس از 8 سال به لیگ برتر بازگشته و پس از قرمز و آبی های پایتخت پرتماشاگرترین تیم لیگ است.

تیم جوان کمالوند با بازی هجومی و انبوه طرفدارانش، استقلال را در تبریز غافلگیر کرد. این تیم در دقایق 13 و 18 دو موقعیت جدی داشت و برخلاف جریان بازی، دروازه اش در دقیقه 22 باز شد.

فرهاد مجیدی، کاپیتان استقلال ارسال خسرو حیدری را در محوطه جریمه با ضربه سر درون دروازه تراکتورسازی فرستاد و اولین گل خارج از خانه این فصل آبی پوشان را به نام خود ثبت کرد.

تراکتورسازی بهترین فرصت جبران در نیمه اول را در دقیقه 40 از دست داد و ضربه امیر محبی در تک به تک با وحید طالب لو با اختلاف کم بیرون رفت.

نیمه دوم از آن قرمزهای تراکتور بود. شاگردان کمالوند در دقیقه 78 بالاخره گل تساوی را زدند و ضربه سر محمد ابراهیمی روی ارسال مهرداد پولادی ورزشگاه را منفجر کرد.

تراکتورسازی در دقیقه 85 فرصت پیروزی هم داشت، اما شوت محکم فرهاد خیرخواه از بالای دروازه استقلال بیرون رفت و مدافع عنوان قهرمانی توانست با یک امتیاز از تبریز فرار کند.

این سومین تساوی فصل استقلال بیرون از تهران است. تیم مرفاوی در دو بازی گذشته خارج از خانه برابر ملوان انزلی و مقاومت سپاسی شیراز هم به تساوی 0-0 رسیده بود.

استقلال با این تساوی فرصت صدرنشینی در هفته ششم را از دست داد و با 12 امتیاز پس از پیکان قزوین و مقاومت سپاسی شیراز در جایگاه سوم باقی ماند.

تراکتورسازی با 8 امتیاز در رتبه دهم ایستاد.

مس کرمان 5- ذوب آهن اصفهان 2

در دیگر بازی حساس هفته ششم، ذوب آهن اصفهان در کرمان برابر تیم مس قرار گرفت و ناباورانه 5-2 شکست خورد.

مس کرمان با این پیروزی چشمگیر علاوه بر حفظ رکورد شکست ناپذیری در خانه، برای دیگر مدعیان فصل خط و نشانی جدی کشید.

در این بازی زیبا و نفسگیر ادینهو، بازیکن برزیلی در دقایق 29، 54 و 64، فرزاد آشوبی در دقیقه 41 (از روی نقطه پنالتی) و مهدی رجب زاده در دقیقه 66 برای مس گل زدند.

سید محمد حسینی و حسن اشجاری هم در دقایق 63 و 73 دو گل ذوب آهن را زدند.

ذوب آهن با این باخت عجیب، رده دوم جدول را از دست داد و با 11 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.

مس کرمان 10 امتیازی شد و با سه پله صعود به رتبه ششم رسید.

سایر نتایج

سپاهان اصفهان 3 - پاس همدان 1

ابومسلم مشهد 1 - راه آهن شهرری 1

سایپا کرج 1 - مقاومت سپاسی شیراز 1

استقلال اهواز 0 - صبای قم 1

ملوان بندر انزلی 1 - فولاد خوزستان 0

استیل آذین تهران 0 - پیکان قزوین 1 تنها دیدار باقی مانده هفته ششم را پرسپولیس تهران و شاهین بوشهر روز دوشنبه 23 شهریور (14 سپتامبر) در ورزشگاه آزادی برگزار می کنند.

مطالب مرتبط